Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konged’den Aesob’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 10.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Konged’den Aesob’a Ziyaret
Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu ve dernek üyeleri, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti.
KONGED Yönetimi, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ederek, derneğin faaliyet ve projeleri hakkında bilgi verdi. Ziyarette Başkan Sevimçok, KONGED’e AESOB olarak kendilerine imkanlar dahilinde her türlü desteği verebileceklerini söyledi. Dernek Başkanı Alveroğlu ise üye sayılarının şimdilik 50 olduğunu, 30 Ağustos 2015’de 50 yeni üyeyi daha bünyelerine kattıktan sonra da 100 kişilik bir üye sayısıyla üye sayısını sınırlandırıp faaliyet ve projelerine devam ederek bir Konyaaltı markası oluşturmaya çalışacaklarını söyledi.
KONYAALTI KÜLTÜR EVİ PROJEMİZE DESTEK BEKLİYORUZ
Dernek projeleri arasında “Konyaaltı Kültür Evi” projelerinin olduğunu da ifade eden Alveroğlu, bu proje ile birlikte Feslikan’dan sahiline kadar bir marka olan Konyaaltı’nın kültürünü yaşatmayı hedeflediklerini belirtti. Proje ile ilgili yer konusunda bir sıkıntı yaşadıklarını da dile getiren Alveroğlu, bu konuyla ilgili belediye, kurum ve kuruluşlardan da destek beklediklerini söyledi.
BU DERNEKLERİN AMACI BÜYÜMEK OLMALI
Gençlerin bu tür faaliyetler içerisine girerek şehrin ve kültürünün tanıtımına katkı sağlayabilmek adına oluşturdukları projelerin memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Sevimçok, KONGED’in sadece Konyaaltı ile sınırlı kalmamasını ve mikrodan makroya doğru giden bir büyüme içerisine girerek, ilgili kurum ve kuruluşların içerisinde aktif bir şekilde yer almalarını da tavsiye etti. KONGED Üyelerinin arasında esnaf odasına ve ticaret odasına kayıtlı kişilerin bulunduğunu da hatırlatan Başkan Sevimçok, bu gençlerin dernekleri adına daha fazla söz sahibi olarak, derneğin yaptırım gücünü artırmak için hiç vakit kaybetmeden gerek esnaf odaları birliğine bağlı meslek odalarının yönetimlerine, gerek ticaret odasına bağlı meslek komitelerinin içerisine, gerekse de ilgili belediyelerin meclis üyeliklerine girmeyi hedeflemeleri gerektiğinin de altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konged’den Aesob’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN