Kepezli Miniklerden Anlamlı Oruç

Giriş Tarihi: 14.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kepezli Miniklerden Anlamlı Oruç
Kepez Belediyesi, çocukların da Ramazan ayının atmosferini yaşamaları için anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.
Kepez Belediyesi’nin, çalışan ailelere yönelik bir hizmeti olan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minikleri, Kadir Gecesi dolayısıyla yarım günlük oruç tuttu.
Çocuklara oruç tutma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan kısa süreli bir oruç olan tekne orucunda minikler, sabah ve öğle arası yemek yemedi ve su içmedi. İlk oruçlarını tutmanın heyecanını yaşayan çocuklar, öğlen ezanının okunmasının ardından dua ettiler ve oruçlarını açtılar.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin miniklerini ilk oruçlarında yalnız bırakmadı. Başkan Tütüncü’nün eşi Ayşe Tütüncü ve kızları Zeynep Hatice Tütüncü ile Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy da miniklerin iftarına katıldı. TÜTÜNCÜ İLK ORUÇLARINDA ÇOCUKLARIN YANINDAYDI
Miniklerin, Kadir Gecesi’ne özel tekne orucu, yarım günlük bir oruç tuttuklarını söyleyen Tütüncü, “Öğlen ezanıyla birlikte yavrularımız iftarlarını ettiler. Öğle ezanı vaktine kadar yemek yemediler, su içmediler. Orucun gerekleri ne ise yerine getirdiler. Çocuklarımızın tekne orucu anını paylaşmak bizim için de anlamlı oldu. Çünkü çocuklarımızın, yarın günlük oruçla oruç tutma alışkanlığı kazanmasının ve hayatlarının ilk oruçlarını tutmalarının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.
Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki yıllarda çocuklara yönelik tekne orucu düzenleyeceklerini belirterek, “Çocuklarımızı oruca, Ramazan’ın güzelliklerine böyle hoş, tatlı hatıralarla alıştırmak önemli olacak. Kreşimizin idarecilerini tebrik ediyorum. Tekne orucu önümüzdeki yıllarda Kepez’de çok daha güzel yaşanacak. Kepez, Ramazan’da bir başka güzel diyoruz. Kepez’in küçükleri de, büyükleri de Ramazan’ı çok daha güzel bir ortamda teneffüs ediyor” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepezli Miniklerden Anlamlı Oruç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN