Kemer’de Korsan Taşımacılık Eylemi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kemer’de Korsan Taşımacılık Eylemi
Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan taksici esnafları otel içinde bulunan araç kiralama firmalarının taksi durağı gibi hareket ederek haksız rekabet yaptıklarını ileri sürerek eylem yaptı.
Kemer’deki taksiciler, otel içinde bulunan oto kiralamacıların korsan taksicilik yaptıklarını belirterek eylem yaptı. Kemer’deki 8 taksi durağına bağlı 200’e yakın taksici, Kiriş Mahallesinde toplanarak araçlarına "Korsan taşımacılığa Hayır", "Küçük araçlara D2 belgesi verildi taksicilik öldü, D2 belgesi ile rehbersiz yolcu taşımacılığı yapılamaz. Taksi rengi sarıdır. Herkes kendi işini yapsın. Rent a car, araç kiraya versin taksicilik yapmasın. Ret a car havalimanı transferi yapamaz. Özel araçlar taşımacılık yapamaz. Pazarlara ve alışveriş merkezlerine yolcu taşıyamaz" gibi sloganların bulunduğu çıkartmalar yapıştırdı.
Kiriş Mahallesi Sahil Caddesi boyunca konvoy halinde kornalarını çalarak ilerleyen taksiciler, daha sonra Kemer Merkezindeki Atatürk Bulvarı’ndaki ralli servis alanında toplandı.
TAKSİCİ ESNAFININ SİFTAH YAPMADIĞI GÜNLER OLDU
Taksici eylemi hakkında açıklama yapan Kemer Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Tıraş, otel içinde bulunan Rent a Car firmalarının transfer yapmalarının doğru olmadığını belirterek, taksici esnafının siftah yapamadığı günler olduğunu söyledi.
Taksici üyelerinin kendilerine başvurmaları üzerine yetkili makamlara bizzat giderek dilekçe verdiklerini anlatan Mustafa Tıraş, "Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’ne, UKM’ye, Kaymakamlığa, Jandarmaya, Emniyet müdürlüğüne her tarafa birebir giderek şikayetlerimizi bildirdik. Ama yeterli mi? Yeterli değil. Bu bakanlık nezdinde olduğu için Turizm Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız sesimizi duysun istiyoruz" dedi.
Birçok otelcinin taksicilerle diyaloglarının iyi olduğunu ve buralarda sorun çıkmadığını belirten Tıraş, bazı otellerde ise turist otel içinden taksi çağırdığı zaman rent a car aracına bineceksiniz diye ısrar ettiklerini savundu. Yol denetimlerinin kısıtlı yapılmasının da çözüm olmadığını söyleyen Mustafa Tıraş, "10-15 gün sürekli denetim yapıldığı zaman kısmen de olsa çare olacaktır" diye konuştu.
Turizm sezonunun iyi gitmemesinin de sorunun ortaya çıkmasına neden olduğunu belirten Tıraş, normal plakalı bir araçla havaalanına 3-4 sefer yapıldığı halde taksicinin bir sefer bile yapamadığından yakındı.
Otellerdeki rent a car bürolarındaki "Havaalanı’na transfer yapılır" yazılarının kaldırılması isteyen Tıraş, herkesin bir başkasının işine saygılı olmasını istedi.
Eylemci taksiciler olaysız dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemer’de Korsan Taşımacılık Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN