Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umut’un Fizik Tedavide İlk Gün Heyecanı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu Ve Rehabilitasyon Merkezi, 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve bir yakını çıkmadığı için Gülsüm Kabadayı tarafından bakıma alınan Umut’a “umut” oldu. Fizik tedavisinin ilk gününde Umut’un heyecanlı olduğu görüldü.
Antalya’da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve bir yakını çıkmadığı için Gülsüm Kabadayı tarafından bakıma alınarak “Umut” adı verilen genç, fizik tedaviye başladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi Umut’a haftada 2 gün fizyoterapistler eşliğinde fizik tedavisi uygulamaya başladı. Bugün tedavisinin ilk günü olan Umut ve bakıcı annesi Gülsüm Kabadayı için büyükşehir belediyesi özel araçla evlerinden aldırarak Döşemealtı ilçesindeki rehabilitasyon merkezine getirdi. Burada uzman fizyoterapistler eşliğinde ilk kontrolleri yapılan Umut’a özel bir program hazırlandı. Eklem ve özellikle motor bölgelerini çalıştırmak için hazırlanan programa Umut, hafta da 2 boyunca katılabilecek.
Fizyoterapist Koray Barçin tarafından masaj yatağına uzatılarak tedavisi başlatılan Umut’un ilk gün heyecanını yaşadığı görüldü. Barçin’in el ve ayaklarına yaptığı masaja Umut, sesle olumlu karşılık verirken, rahat tavırları dikkat çekti.
“TEDAVİLERE YANIT VERİYOR”
Umut’un bakıcılığını üstlenen Gülsüm Kabadayı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’in desteğiyle fizik tedavi alabildiklerini belirterek, Umut’un kısa sürede hızlı bir ilerleme katedeceğini beklediklerini söyledi. Umut için bioenerji tedavisi de uyguladıklarını ifade eden Gülsüm Kabadayı, “Umut umarım kısa sürede iyileşir. Bioenerji ile de tedavisin başlamıştık. Burada alacağımız fizik tedavinin de iyileşmesine katkı sağlayacağından eminim. Umut son zamanlarda çok gelişti. Artık yaşananlara tepki verebiliyor, bizi anlıyor ve karşılık veriyor. Haftada 2 gün boyunca 2 yıl geleceğiz. İnşallah kısa sürede iyi sonuçlar alırız” dedi.
ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, 26 bin metrekare alanda 14 bin metrekarelik kapalı alanıyla 3 ile 50 yaş aralığındaki engellilere hizmet veriyor. 34 eğitmen 50 yan hizmet personeliyle rehabilitasyon merkezi 450 engelli vatandaşa ücretsi hizmet sunmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut’un Fizik Tedavide İlk Gün Heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN