Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz Kent Alanya, Çalışmaları İçin Özel Ekip Kuruldu

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Engelsiz Kent Alanya, Çalışmaları İçin Özel Ekip Kuruldu
Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda “Engelsiz Kent Alanya” çalışmalarını hızlandıracak özel bir ekip kuruldu.
Ulaşılabilirlik Çözüm Ekibi hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Rüştü Özgür Karamut, “Kurduğumuz ekib öncelikle engelli vatandaşlarımızın belediyemiz engelsiz hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesi için Engelsiz Yaşam Merkezi ve Hal Kavşağı civarında çalışmalarına başladı. Önümüzdeki süreçte ekip sayısını arttırarak çalışmaları ilçemizin tüm mahallelerine yayacağız” dedi.
Ulaşılabilirlik uygulamaları ve önceliklerine dair bilgi veren Engelsiz Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu ise “Engelsiz Kent Alanya projesinin belediyemiz mücavir alanları içerisindeki fiziki problemlerin daha hızlı çözülmesi için Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz ekibe öncelikle ulaşılabilirlik teknik eğitimi verdik. Böylece hem mevcut kaldırımların revizyonu hem de yeni yapılacak kaldırımlarda problemlerin oluşmadan önlenmesini amaçlıyoruz. Bu arada vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve talepleri de yine aynı ekibe program dâhilinde aktarıyoruz.”
ALANYA TAM ANLAMIYLA ENGELSİZ BİR KENT OLACAK
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, “Alanya’nın tam anlamıyla engelsiz bir kent olması için engelli vatandaşlarımızın talepleri üzerine sadece bu konuda çalışacak özel bir ulaşılabilirlik ekibi kurduk ve çalışmalarımıza süratle başladık” diye konuştu. Alanya kaldırımlarının tamamını elden geçireceklerini belirten Başkan Yücel, “Ayrıca kaldırımsız mahallelerimizin eksiklerinin tamamlanması için önümüzdeki süreçte yapacağımız ihalelerde temel ulaşılabilirlik standartları temel alınacak, böylece ikinci bir iş yükü oluşturmadan tek seferde sorunu çözmüş olacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz Kent Alanya, Çalışmaları İçin Özel Ekip Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN