Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski Bakan Elvan, Hayallerini Çizen Suriyeli Çocukları Sevindirdi

Giriş Tarihi: 18.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Eski Bakan Elvan, Hayallerini Çizen Suriyeli Çocukları Sevindirdi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan ve AK Parti Antalya İl Başkanı Başkanı Rıza Sümer Suriye’den savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan çocukların hayallerini gerçekleştirdi.
AK Parti Antalya İl Gençlik Kollarının Suriyeli çocuklar için düzenlediği ’Hayalini çiz, hayalin gerçek olsun’ projesinde sona gelindi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan ile AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’in katılımıyla hayalini kağıtlara çizen çocuklara hayallerindeki hediyeleri verildi. Antalya Milletvekili, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan, "Gençlerimizin bu tip projeleri hayata geçirmesi bizi gururlandırıyor. Bu tip etkinlikler sadece bayramlarla sınırlı kalmamalı ve hep devam etmeli" şeklinde konuştu.
Gençlik kollarının bu tip etkinlikler düzenlemesine sevindiklerini ve destek vermekten gurur duyduklarını söyleyen İl Başkanı Rıza Sümer, "Suriye’de savaştan, ölümden kaçıp gelen bu kardeşlerimize sahip çıkmamız lazım. Gençlik kollarımız kendilerine düşen görevi yerine getiriyor. Biz coğrafyamızda bulunan ve yardım isteyen tüm insanlara milliyetleri fark etmeden yardım etmek zorundayız. Biz bu coğrafyada lider bir Müslüman ülkeyiz. Bugün de bu görevimizi unutmayarak Suriyeli kardeşlerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ailelerin çocukların mutluluğa uzak kaldıklarını belirten AK Parti Antalya Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, "Biz gençlik kolları olarak küçücük mutluluğa ihtiyacı olan Suriyeli kardeşlerimizi unutmadık. Bayramın ilk gününde daha önceden hayallerini kağıtlara çizen Suriyeli kardeşlerimizin, hayalindeki ne varsa temin ettik. Bisiklet isteyene bisiklet, Bebek isteyene bebek. Bu kardeşlerimiz tüm hayatlarını ülkelerinde bırakarak buraya geldi. Bizim de kendilerine destek çıkmamız lazım" dedi. Daha sonra hediyeler verildikten sonra, Suriyeli çocuklarla AK Partili temsilciler hatıra fotoğrafı çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Bakan Elvan, Hayallerini Çizen Suriyeli Çocukları Sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN