Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya’dan Hollywood’a

Giriş Tarihi: 21.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Dünya film endüstrisinin merkezi olarak kabul edilen Hollywood’a Antalya’dan afiş tasarımı ihraç edilmeye başladı.
Çalışmalarına ABD’de başlayan Gökşan Özman, burada kaldığı 3 yıl içerisinde “The Walf of Wall Street”, “Gravity” gibi filmlerin afiş çalışmalarının yanı sıra pek çok ABD yapımı dizinin de afiş ve görsel tasarımlarına imza attı.Antalya’ya geldiği 2011 yılından bu yana kendi firmasında çalışmalarını sürdüren Özman, 2015 yılında vizyona giren ünlü oyuncu Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı “Knock Knock” filminin afiş tasarımını yaparak Antalya’dan Hollywood’a tasarım ihraç etme başarısını gösterdi.
TASARIMI “AVATAR 2”DE FİNALE KALDI
Hollywood filmlerine yaptığı tasarımlarla sektörde adını duyuran Gökşan Özman, en çok hasılat yapan Hollywood filmlerinden olan “Avatar” filminin devamı olan “Avatar 2” için yaptığı tasarımla da finale kaldı. Yapılan tasarımlar arasında pek çok katılımcıyı geride bırakarak son 5 afiş tasarımı arasına kalan Goksan Ozma Desing firması şimdi yapımcılardan gelecek haberleri bekliyor.
TÜRK TASARIMCILARIN BAŞARISI İSPATLANDI
Bir Antalyalı olarak hem firmasının hem de şehrin marka değerine katkı koyduğunu ifade eden Özman, “Bu çalışmalarımız ile Türk tasarımcıların hangi noktada olduğunu ispat etmiş olduk. Hollywood’da belki Türk filmleri dahil olmadı ama Türk tasarımcıların afişleri dahil oldu” diye konuştu.
Antalya’nın elinde önemli bir marka değeri taşıyan Altın Portakal film Festivali ile ilgili de özel bir proje üretmek istediklerini dile getiren Özman, şunları söyledi:
“Antalya Türkiye’nin Hollywood’u diye anılıyor. Altın Portakal’da Türkiye’nin ‘Oscar’ı deniliyor. Hollywood için yaptığımız tasarımlarla ABD’de topladığımız takdiri şehrimiz için de kullanmak ve özgün tasarım tecrübemizi önümüzdeki dönemlerde paylaşmak isteriz.”
Antalya’nın marka değerine katkıda bulunacak her projenin içerisinde olmak istediklerinin altını çizen Özman, “Daha önce PhotoAntalya’da tasarımlarımız ve çalışmalarımız ile yer aldık. PhotoAntalya’nın logosundan web sitesine kadar tüm tasarım çalışmalarına imza attık. Bizler Antalya’ya değer katacak her projeye katkı vermekten mutluluk duyarız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’dan Hollywood’a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN