Dalyan Çamuru Ve Himalaya Tuzu Bir Arada

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Antalyalı iş adamı Ayhan Kızılsavaş tarafından 2014 yılında Serik’e bağlı Yukarıkocayatak bölgesinde 3 milyon Euro’luk bir yatırımla faaliyete giren Peloid Antalya çamur banyosu, bir yıl içinde 15 bin kişiyi ağırladı.
Dalyan’ın dünyaca ünlü çamurunu Antalyalılar ve Antalya’yı ziyaret eden turistlerle buluşturan Peloid Antalya, alternatif turizm ve sağlık turizmini bir arada sunuyor. 14 bin metrekare alan üzerine kurulu Türkiye’deki ilk SPA köyü olan Peloid Antalya, 2015 yılında gerçekleştirdiği yeniliklerle hizmetlerine devam ediyor.
HEM SAĞLIK HEM ALTERNATİF TURİZM BİR ARADA
2015 yılında beklentilerinin üzerinde bir seyirle devam ettiklerini dile getiren Peloid Antalya’nın yatırımcısı Ayhan Kızılsavaş, kötü giden turizm sezonu içerisinde sundukları alternatif turizm hizmetiyle öne çıktıklarını belirtti. Hem sağlık hem de alternatif turizmin bir araya geldiği tesisin sezon içerisinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çektiğini ifade eden Kızılsavaş, “Antalya’da 2015 yılında ciddi bir turizm kaybı yaşanıyor. Bu kayıp tüm sektörleri olumsuz etkiledi. Ancak bizim tesisimizde bu kayıp bu kadar gözle görünür olmadı. Sunduğumuz hizmetlerin Antalya’da değil Türkiye’de bir örneği olmaması tesisimizin büyük bir avantaj yakalamasına sebep oldu” diye konuştu.
DALYAN ÇAMURU VE HİMALAYA TUZU
Bir SPA merkezinde olan tüm hizmetlerin yanı sıra Dalyan’ın dünyaca ünlü şifalı çamurunun bulunduğu çamur havuzları ve özellikle astım hastalarının tedavisinde önemli rol oynayan Himalaya tuzunun bulunduğu tuz odasının yer aldığı Peloid Antalya, bu hizmetleriyle öne çıkıyor.
Kızılsavaş, bu çamurun en önemli özelliğinin içeriğinde yer alan soğuk nem derinin gözeneklerinin açılmasını sağlayarak vücuttaki kanı cilt yüzeyine çekmesi olduğunu söyledi. Bunun sonucunda ciltte oluşan akne ve sivilce gibi rahatsızlıkların onarıldığını anlatan Kızılsavaş, "Ayrıca yıpranmış derinin dökülmesini sağlayarak pürüzsüz bir deri ortaya çıkarır” ifadelerini kullandı. Himalaya tuzunun bulunduğu tuz odasının astım, diyabet, dolaşım bozukluğu, bazı alerjik hastalıklar, hormonel bozukluk ve kemik hastalıklarının tedavisinde önerildiğini anlatan yatırımcı Ayhan Kızılsavaş, sözlerini şöyle tamamladı:
“Himalaya tuzunun deniz suyu içinde bulunan mineralleri ihtiva etmesi dolayısıyla diğer tuzlardan daha değerli olduğu biliniyor. Bu tuzun özelliği havadaki nemle birlikte elektromanyetik dalgaları, radyasyonu ve ağır yüklenmiş iyonları üzerine çekerek absorbe etmesi. Bunu gerçekleştirmesi pek çok hastalığa olumlu yönde etki yapıyor.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalyan Çamuru Ve Himalaya Tuzu Bir Arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN