Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyülelçi Jonathan Curr, Vali Türker’i Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 22.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Büyülelçi Jonathan Curr, Vali Türker’i Ziyaret Etti
Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Jonathan Curr Antalya Valisi Muammer Türker’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Analya Valisi Muammer Türker, Antalya’ya ilk defa ziyarette bulunan Büyükelçi Curr’a başta turizm, tarım, G 20 Liderler Zirvesi konuları olmak üzere Antalya hakkında bilgiler aktardı. Vali Türker, Yeni Zelenda’nın Expo 2016 Antalya’ya katılımı konusunda Büyükelçi Curr’dan desteklerini istedi.
Vali Türker’e teşekkür ederek Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Büyükelçi Curr da, Devlet Başkanı konumunda olan Yeni Zelenda Genel Valisi’nin Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında 8 Ağustosta Conkbayırı’nda yapılacak etkinlik öncesinde Antalya’daki özel programı ile ilgili planlamaları yerinde görmek üzere geldiğini ifade etti.
Bundan sonra Antalya’ya sık sık geleceğini belirten Büyülelçi Curr, Yeni Zelanda ile Türkiye ve özellikle Antalya arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi konusunda destek olacağını kaydetti. Büyükelçi Curr, Expo 2016 Antalya’ya katılım konusunun hükümetleri tarafından değerlendirildiğini ve kısa sürede bir karar vermeleri konusunda da desteklerini bildirdi.
Vali Türker, ziyaretin sonunda kendisine Yeni Zelenda hakkında bir kitap takdim eden Büyükelçi Curr’a Expo 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyülelçi Jonathan Curr, Vali Türker’i Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN