Manavgat’ta Sivrisinekle Mücadele Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 23.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Manavgat’ta Sivrisinekle Mücadele Devam Ediyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde ve ilçelerde vektörel mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların yoğunluk kazandığı ilçelerden Manavgat’ta ekip sayısı 40’dan 50’ye çıkarılırken, bölgede biyolojik, kimyasal ve kültürel mücadele çalışmaları yürütülüyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, Manavgat’ta vektörel mücadele çalışmalarına devam ediyor. Manavgat’ta ekip sayısı 40’dan 50’ye çıkarılırken, araç takviyesi de yapıldığı belirtildi. 5 adet Mist Blower, 2 adet Araç üstü ULV, 4 adet sinek tuzağı, 5 adet elde taşınır termal sisleme cihazı ile araç sayıları 1312’e yükseltildiği bildirildi. Entegre bir program çerçevesinde yürütülen vektörel mücadele çalışmalarının, biyolojik, kimyasal ve kültürel mücadele halinde yürütüldüğü ve Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı etkin vektörel mücadele ilaçlarının kullanıldığı ifade edildi.
Çalışmaların larva, uçkun, karasinek, sivrisinek, hamam böceği, yakarca (tatarcık) ve kene mücadelesi şeklinde 31 Aralık 2015 tarihine kadar kesintisiz devam edeceği belirtilirken, periyodik ilaçlama çalışmalarının yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetlerle ilgili olarak, şikayet adresine gidilerek, sorunun giderildiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat’ta Sivrisinekle Mücadele Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN