Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazipaşa’da Devasa Yılanlar Korkutuyor

Giriş Tarihi: 27.7.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 00:15
Antalya’nın Gazipaşa İlçesi Zeytinada Mahallesi’nde peş peşe görülen 4 metreye yakın yılanlar, bölge halkında paniğe neden oldu. Zeytinada Karakol Mevkii’nde yaşayan Durmuş Şahin ve Bilal Şimşek adlı vatandaşlar, evlerinin etrafında 3,5 metre uzunluğundaki 2 yılanı öldürdü.
Köy yerinde her yaz yılan gördüklerini ancak bu yılanların her zamankinden daha uzun ve kalın olduğunu söyleyen Durmuş Şahin, “Bu kadar büyük yılanı ilk kez gördüm. Evimin etrafında yakaladık. Av tüfeğiyle öldürdüm. Evime girmediği ve bizlere zarar vermeden yakaladığımız için şanslıyız” dedi.
3.5 metrenin üzerinde siyah bir yılan öldüren Şimşek de yine kırsal alanda bulunan evinin etrafında aynı devasa bir yalın gördüğünü ve korkuya kapıldığını söyledi. Yılanların aşırı sıcaklar nedeniyle su bulmakta zorlandığını ve yerleşim yerlerine kadar yaklaştığını belirten Şimşek, “Bu yaz havalar çok sıcak. Yaz boyunca küçüklü büyüklü çok yılan öldürdük. Her yerde önümüze çıkabiliyor. Zarar görmemek için dikkatli oluyoruz. Ancak bu kadar büyük yılanı ilk kez gördük” diye konuştu.
“GECE DAHA DİKKATLİ OLUNMALI”
Yılanlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Şimşek, “Aşırı sıcaklar nedeniyle yılanlar gündüz halsizleşiyor ancak gece daha dinç oluyorlar. Seralarda, yollarda ve bahçelerde dikkat edilmesi gerekir. Ağaçlarda, seraların içinde insanların karşısına çıkarsa daha tehlikeli olur” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa’da Devasa Yılanlar Korkutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN