Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhan Okulu, Gökbel’de Güreşecek

Giriş Tarihi: 27.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 00:18
Orhan Okulu, Gökbel’de Güreşecek
654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Altın Kemerin sahibi Orhan Okulu ve finalde rakibi olan Osman Aynur, 2 Ağustos Pazar Günü yapılacak Alanya Gökbel Güreşleri’ne katılacak.
654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı, Orhan Okulu oldu. Kırkpınar Er Meydanı’ndaki organizasyonun son günündeki başpehlivanlık mücadelesi, Orhan Okulu ile 2006 yılının başpehlivanı Osman Aynur arasında yapıldı. Orhan Okulu, 53. dakikada kazandığı puanla galip gelerek 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı oldu ve "altın kemer"i taktı. ALTINKEMER GÖKBEL’DE OLACAK
2015 Yılı Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz ve Gökbel Güreş organizasyonunda yer alan Mehmet Boz, tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne katılarak 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı Orhan Okulu ve rakibi Osman Aynur’u 11. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşlerine davet etti. Güreş Ağası Kerim Yılmaz, 6. Kez Kırkpınar Ağası olan ve Kırkpınar’a heykeli dikilen Seyfettin Selim ile de görüşerek festivale davet etti.
GÖKBEL’E 35 BAŞPEHLİVAN, 500 GÜREŞÇİ KATILACAK
Gökbel Güreşlerine bu yıl daha çok güreşçinin katılacağı; 35 başpehlivan ile alt kategorilerde güreşecek 500’e yakın pehlivanın er meydanına çıkacağı belirtildi.Çeşitli etkinliklerle şenlik havasında gerçekleşmesi gereken Gökbel Güreşlerine Alanya halkının yanı sıra çevre il ve ilçelerden yoğun katılım bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhan Okulu, Gökbel’de Güreşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN