Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boztaş’tan Siyasilere Çağrı

Giriş Tarihi: 30.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 31.7.2015 00:41
Boztaş’tan Siyasilere Çağrı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, siyasilere çağrıda bulunarak “hükümetin bir an önce kurularak ekonomi de yapısal reformlara geçilmeli ve 31 Mayıs’ta sona eren turizm destekleri verilmelidir” dedi.
MATSO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Siyasilere çağrıda bulunarak bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini savundu. Hükümetin kurulması ile siyasi belirsizliğin sona ereceğinin altını çizen Boztaş, ülkede ekonomik gündeme dönülmesi ve ekonomide yapısal reformların yapılması gerektiğini kaydetti.
HÜKÜMETİN BİR AN ÖNCE KURULMASI GEREKMEDİR
Ülkede son 1,5 yılda 3 seçim gerçekleştiğini hatırlatan Boztaş, seçimler nedeniyle yeteri kadar ekonomik sorunların çözümünün ele alınamadığını kaydetti. Siyasi partiler arasında koalisyon görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Boztaş, “Ülkemizde siyasi ve ekonomik sorunların çözülmesi için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Siyasilerin siyasi hırslarından arınıp, asgari müşterekler de anlaşarak tüm konuları ele alıp uzlaşma sağlayarak hükümeti bir an önce kurmaları gerekmektedir. Ülkemizde siyasi ve ekonomide çözülmesi gereken konulara dönmesi elzemdir” diye konuştu.
2015 yılı turizminin bölge ve ülke turizmi için kayıp bir yıl olduğunu söyleyen Başkan Boztaş, “Turizmde 2015’i kaybettik 2016’yı kurtarmak için acil bir şekilde hükümetin kurulması lazım” dedi. Boztaş, “Ülke ve bölge turizmi ile ekonomisinin toparlanması için hükümetin kurulması ile 8. Ticaret ve Sanayi Şurası’nda bölge Ticaret ve Sanayi Odaları olarak Başbakana sunduğumuz uçaklara uygulanan ve 31 Mayısta sona eren 6 Bin dolarlık yardımın sezon sonuna kadar uzatılması, 2014 yılında ülkemize 400 binden fazla turist getiren acentelere yönelik kredinin devam etmesi, sezon sonu SGK primlerinde ve enerji giderlerinde indirimlerin uygulanması ile uçaklardaki boş koltuklara verilen desteklerin acilen uygulanması gerekmektedir.”
ÖNCEL; “İLÇEMİZDE İŞ YERİ ENFLASYONU YAŞANIYOR”
MATSO yönetim Kurulu Üyesi Murat Oğuz Öncel de turizm bölgesinde bulunan esnafların sıkıntılar yaşadığını belirterek bunların çeşitli sebepleri olduğunu söyledi.
Sıkıntıların öncelikli sebeplerinden birisinin çok fazla sayıda işyeri olmasından dolayı esnaf kalitesinde düşüş yaşandığını kaydeden Öncel, Esnaf kalitesinin düşmesi ile bazı esnafların da müşterilere karşı Türk misafirperverliği ile bağdaşmayan davranışlar içinde bulundukları ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boztaş’tan Siyasilere Çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN