Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’de Cumhuriyet Sergisi

Giriş Tarihi: 22.10.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 22.10.2015 14:41
Kepez’de Cumhuriyet Sergisi
Antalya’da Cumhuriyetin kuruluşunun 92’nci yılına özel sergi açıldı.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Fuayesi’nde Dr. Melek Günbey ile Zübeyde Yavuz’un küratörlüğünü üstlendiği sergi, düzenlenen açılış töreni ile açıldı. Serginin açılış kurdelasını sanatçılarla birlikte kesen Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, sanatın önemine dikkat çekerek sanatçıları tebrik etti. Gönüllerin sanatla güzelleşebileceğini dile getiren Tütüncü, kendisinin de sanata karşı ilgi ve yeteneğinin olduğunu ve Belediye Başkanı olarak sanatsal faaliyetlerin çoğalması için her zaman destek verdiğini söyledi.
SERGİDE FARKLI SANAT DALLARI YER ALDI
Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen sergide, Antalyalı sanatçılar tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 92’nci yılına özel hazırlanan 92 resim, rölyef, ebru, seramik, heykel, keçe ve fotoğraf sanatçısının eserleri sergilendi. Sergiyi gezen Hakan Tütüncü, sanatçıları tek tek tebrik etti.
TÜTÜNCÜ’YE SÜRPRİZ
Küratörlüğünü Dr. Melek Günbey ile Zübeyde Yavuz’un üstlendiği sergide açılışın ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye sanatçılar tarafından sürpriz yapıldı. Ressam Mukadder Öztürk, Tütüncü ve ailesinin fotoğrafını yağlıboya çalışması ile aktardığı resmi Başkan Hakan Tütüncü’ye hediye etti. Sürpriz için teşekkür eden Tütüncü, bu güzel jestleri için sanatçılara ayrıca teşekkür etti. Sergi, 31 Ekim Cumartesi akşamına kadar Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Fuayesi’nde gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’de Cumhuriyet Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN