Yılmazyıldız, AK Parti’den Aday Oldu

Giriş Tarihi: 21.2.2015 17:18
Yılmazyıldız, Balıkesir AK Parti’den Aday Oldu
Eski milletvekillerinden İlyas Yılmazyıldız, AK Parti milletvekilliği için adaylığını açıkladı.
Elektronik Yüksek Mühendisi İlyas Yılmazyıldız, AK Parti Balıkesir il Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyerek adaylığını değerlendirdi. 20 ve 21. dönem eski milletvekillerinden Yılmazyıldız, "1995-2002 yıllarında Balıkesir’e milletvekili olarak hizmet etme onuruna erişmiştim. Bu dönem Allah nasip ederse AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuş bulunmaktayım. Elektronik Haberleşme Yüksek Mühendisiyim. Milletvekilliğinden sonra Hacettepe Üniversitesi Teknokenti’nde genel müdürlüğünü yaptım. Şuan, Türkiye’nin 2. büyük Organize Sanayi Bölgesi’nde İvedik OSB’de yeni bir üniversite kurma çalışmalarında danışmanlığını yapıyorum. Teknokent Ankara’nın da kuruluşunda danışmanlık yaptım" dedi.
Uzmanlık alanının teknoloji olduğunu söyleyen İlyas Yılmazyıldız, "Ülkemizde teknolojinin geliştirilmesi, 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi için nasıl ürünler üretilir konusunda pek çok öncü projenin planlayıcısı olarak çalıştım. Sayın Cumhurbaşkanımız bir babayiğit arıyorum demişti, 12 yıldır çıkmadı. Babayiğitler bir rapor hazırladı ve ’Nasıl otomobil yapılamaz’ onu anlattılar. Türkiye’de bu teknoloji var. Bunu siyasi anlamda organize edebilecek biri olduğumu düşünerek bu işlere talibiz" şeklinde konuştu.
Balıkesir’in sanayileşmede son 12 yıldır büyük ataklar yaptığını ifade eden İlyas Yılmazyıldız, "Balıkesir’de bor hazinesi var. Türkiye’de bor üzerine yüzlerce patent çıkmış durumda. Yine yenilenebilir enerjide yatırımların artmasını istiyoruz. Bandırma, endüstri bölgesi ilan edildi. İthal kömür ile enerji üretilecek. Balıkesir’in önemli bir turizm merkezi mahvolacak. Termik santrali, gidin linyit kömürünün olduğu yerde yapın. Bu endüstri bölgesinde katma değeri yüksek üretimler gerçekleştirilebilir. Çevre dostu, yüksek teknolojilerin bölgeye getirilmesi için gayrette bulunacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmazyıldız, Balıkesir AK Parti’den Aday Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN