8 Mart Kadınlar Gününde Ayküsad’tan Çifte Etkinlik

Giriş Tarihi: 6.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:19
8 Mart Kadınlar Gününde Ayküsad’tan Çifte Etkinlik
’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Kültür ve Sanat Derneği (AYKÜSAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde iki etkinlikle katılmaya hazırlanıyor.
Bu kapsamda; 8 Mart Pazar günü saat 13.00’de Muhip Özyiğit Sanat Galerisi’nde; AYKÜSAD’lı sanatçılar; Tuba Demirhan, Ayla Aybaş, Ayşin Özen, Birsen Mahmutoğlu, Ceyda Sayıner, Kutu Çermikli, Orhan Otan, Özdemir Çentinel, Rabia Metin, Sabiha Çamlıdere, Servet Taş, Taner Kalkan, Yurdagül Toplu ve Zehra Şerifeken’in hazırladıkları eserlerden oluşan Resim Sergisi ile Adnan Küçükoğlu, Hakan İmam, Hüseyin Yanık, Murat Yücel, Nesrin Seçer, Songül Afacan, Suat Şerifeken ve Şennur Akbaş’ın çektikleri karelerden oluşan Fotoğraf Sergisi’nin sanatseverlerle buluşturulacağı öğrenildi.
Serginin 11 Mart’a kadar açık kalacağı öğrenilirken, sergide ayrıca Seramik Sanatçısı Çiğdem Celasin’in de eserlerinin yer alacağı bildirildi.
DOB SANATÇILARINDAN DİNLETİ
AYKÜSAD yönetiminin öncülüğünde gerçekleşecek olan resim ve fotoğraf sergisinin dışında aynı gün Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü İzmir Opera ve Balesi tarafından hazırlanan ücretsiz müzik dinletisi de saat 20.00’de Sanat Fabrikası’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacağı belirtildi.
Ayvalık Belediyesi’nin de katkı verdiği öğrenilen dinletide, Sopranolar; Sevinç Demirağ, Evren Işık, Beril Yürekli El, Nazlı Alptekin’in yanı sıra Mezzosoprano Anna Chubuchenko’ya, Nilay Genç Çebi de piyanosuyla eşlik edeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 Mart Kadınlar Gününde Ayküsad’tan Çifte Etkinlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN