Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Uğur’dan ’Cumhurbaşkanı’ Müjdesi

Giriş Tarihi: 7.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:19
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu Balıkesir’de olacağını bildirdi. Başkan Uğur, Balıkesir’de projelendirilen yatırımlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte kente gelmesi için gönlünden geçirdiği 3 bakanı İHA’ya açıkladı.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’e geleceğini söyledi. Başkan Uğur, "Balıkesir’in ekonomi ödülleri için Cumhurbaşkanımıza davet, sanayi ve ticaret odalarından geldi. 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları da Çanakkale’de yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart günü Çanakkale’de programı olacak. Oradan da Balıkesir’e gelecek. 15 Mart Pazar günü de Balıkesir Ticaret ve Sanayi Odası’nın hazırladığı ’Balıkesir Ekonomi Ödülleri’ programına katılacak. Bu programda Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi Dairesi ödüller verecek. Cumhurbaşkanımız bu toplantıya katılacak. Cumhurbaşkanımız ardından valilik ve belediyeyi ziyaret edecek. Burada Cumhurbaşkanımızı ağırlayacağız. Daha sonra Balıkesir EDOK Komutanlığı’nda ziyaret ettikten sonra şehirden ayrılacak" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları kendisine anlatacaklarını kaydeden Başkan Edip Uğur, "Bu, Cumhurbaşkanımızın Balıkesir’in büyükşehir olmasından sonraki ilk ziyareti olacak. Cumhurbaşkanımız, Balıkesir’e önem veriyor. 30 Mart ve 10 Ağustos dönemlerinde de Balıkesir’e erken gelmişti. Cumhurbaşkanı olduktan sonra kendisi 5-6 ili ziyaret etmişti, şimdi de Balıkesir’e gelecek" şeklinde konuştu.
Balıkesir’in şantiye halinde olduğunu ve yatırımların geldiğini aktaran Başkan Uğur, "Şuan 3 hastane tamamlanmak üzere. Bigadiç, Dursunbey ve Ayvalık Devlet Hastaneleri açılmak aşamasında. Bunun dışında hava alanımız bitti. Şehir Hastanesi inşaatı bin yataklı olacak ve büyük bir hızla çalışmalar devam ediyor. Balıkesir’e büyükşehir belediyesi olarak yapmayı planladığımız Çay Deresi, Kongre Merkezi, Konut ve iş yerleri projesi var. Hangi bakanlar gelsin derseniz, Ulaştırma Bakanımız, Orman ve Su İşleri Bakanımız ve Bilim Teknoloji Bakanımız gelirse memnun oluruz. İnşallah Cumhurbaşkanımız bu 3 bakanla birlikte gelir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Uğur’dan ’Cumhurbaşkanı’ Müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN