Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karesi’nin Hafızı ’i Temsil Edecek

Giriş Tarihi: 9.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Karesi’nin Hafızı Balıkesir’i Temsil Edecek
’de ilçe imam hatip liseleri arasında yapılan ’Balıkesir İl Hafızlık Yarışması’nda Karesi İlçesi birinci oldu. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilk üçe giren öğrencileri altın ile ödüllendirdi. Finalde birinci olan Hamza Yağız, Uşak’ta yapılacak olan bölge finalinde Balıkesir’i temsil edecek.
Balıkesir İl Hafızlık Yarışması finali Karesi - Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Yarışmaya; Karesi, Bandırma, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gönen ve Sındırgı imam hatip liselerini temsil eden 7 öğrenci katıldı. Yarışması’nın finali; Karesi İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın adına Sağlık ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Meydan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık başkanlığında oluşturulan 5 kişilik jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Karesi İlçesi’ndeki Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Yağız birinci, Gönen İmam Hatip Anadolu Lisesi’nden Furkan Çağlar ikinci, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mustafa Çakır üçüncü oldu. Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Yağız, 26 Nisan’da Uşak’ta yapılacak olan bölge finalinde Balıkesir’i temsil edecek.
Yarışmaya katılan tüm öğrencilere içerisinde spor ayakkabı, çorap, gömlek ve blok notların bulunduğu hediye çantaları verilirken birinci, ikinci ve üçüncü altın ile ödüllendirildi. Hediye çantalarını ve altınları Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın adına Sağlık ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Meydan verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karesi’nin Hafızı Balıkesir’i Temsil Edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN