2 Bin Adet Çam Fıstığı Diktiler

Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
2 Bin Adet Çam Fıstığı Diktiler
’in Karesi ilçesi Ziyaretli mahallesinde, mahalle sakinleri imece usulü ağaç dikti.
Mahallelerine yaklaşık 2 bin adet çam fıstığı fidanı diken Ziyaretli sakinlerini Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu yalnız bırakmadı. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’nun da katıldığı Çal mevkii yeşillendirme çalışmaları kapsamında 300 dönüm araziye yaklaşık 2 bin adet çam fıstığı fidanın ekimi yapıldı. Kırsal mahallelerdeki yeşil alanların rehabilitasyonu için gereken desteği vermeye gayret ettiklerini ifade eden Hocaoğlu, "Sizler, yeşillendirme çalışmasını yaparken belediye olarak aranızda bulunmak istedik" dedi.
Fidan talebini Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’na ilettiklerini söyleyen Ziyaretli Mahalle Muhtarı Mustafa Aygül, "Bizim için Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşülüp fidanlar temin edildi. Orman Bölge Müdürlüğü’ne fidanlar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibine ise kurumlar arası organizasyonu sağladığı için teşekkür ediyorum. Mahallemizin Çal mevkiinde 300 dönüm arazi üzerinde yaptığımız yeşillendirme çalışmaları kapsamında yaklaşık 2 bin adet çam fıstığı fidanı ekimi yaptık" dedi.
Daha sonra Muhtar Aygün ile birlikte fidan diken Başkan Yardımcısı Hocaoğlu, Çal mevkii civarında sıcak su kaynağı başta olmak üzere bir takım incelemeler yaptı. Hocaoğlu daha sonra Ziyaretli Mahallesi’nde yaşayan Abdülkadir ve Şerbani Sirkeli çiftini ziyaret ederek, ellerini öptü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 Bin Adet Çam Fıstığı Diktiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN