Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çizmeleri Giydi, Sahaya İndi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
Başkan Çizmeleri Giydi, Sahaya İndi
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, sahada devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk ve Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın ile teftişe çıkan Başkan Kafaoğlu, ilk Karamanköy’e gitti ve burada yol çalışmalarını inceledi. Karaoğlu, ardından Plevne Mahallesi’nde yapımı son aşamaya gelen Yürüyüş Parkı ve Aile Parkı’nı gezdi. Gaziosman Paşa Mahallesi Eğitimciler Sitesi’ndeki kilitli parke taşı çalışmalarını da inceleyen Kafoğlu, GOP Mahallesi Trenlik Caddesi üzerinde yapılması planlanan kaldırım çalışması ile ilgili yetkililerden proje hakkında bilgi aldı.
İlçenin kırsaldaki en büyük mahallesi olan Karakanköy’de sokak aralarında yol yapımı çalışmaları devam ederken, mahallelinin en büyük isteği olan ve çamur deryasına dönen mezarlık yolunun önce stabilize hale gelmesi ve ardından da kilitli parke taşı döşenecek olması memnuniyetle karşılandı. Mahalle halkı, “Mezarlık yolu çok büyük problemdi, bu sorun artık ortadan kalktı. Mahalleye gelen misafirlerden utanıyorduk. Yolda yürüyemiyorduk, cenazelere çizmelerle gidiyorduk. Mahallede cenaze olmasın diye dua ediyorduk. Başkanımız bu soruna el attı, teşekkür ediyoruz” dediler.
Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise, "İnsanların hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Kırsal mahallelerin en önemli yerlerinden birisi mezarlıklar. İnsanlar burada mezarlığa gelemiyordu. Altyapı malzemesini döktük, yol stabilize hale geldi. Daha sonra yola kilit parke taşı döşenecek. Vatandaşımız için yolu çağdaş bir hale getireceğiz. Karamanköy en büyük kırsal mahallemiz ve 2000 nüfusu var, yol ağı geniş. Kıştan önce bu mahallede çalışma yaptık ama kış girince durdurmuştuk. Şimdi 2 greyder, 1 kepçe ve kamyonlarımız çalışıyor. İnsanlarımızın ayağını çamurdan kurtarıyoruz. Çalışmaları yerinde gezerek görüyoruz. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehirde ne varsa kırsal mahallelerde o olacak demiştik ve onun için çalışıyoruz. Bütün yolları tamamlayacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çizmeleri Giydi, Sahaya İndi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN