Edremitli Öğretmenler Uluslararası Eğitim Kursuna Katıldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’in Edremit ilçesindeki Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri, İspanya’nın Malaga şehrinde 16-21 Mart tarihleri arasında düzenlenen iki hizmet içi eğitim kursuna katıldı.
Uluslararası kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmak ve Avrupa standartlarında eğitim vermeyi hedefleyen kurslardan birincisi olan "Okulların Uluslararasılaştırılması" kursuna okul öğretmenlerinden Ayşe Bilgiç ve Çiğdem Akol katıldı. Bu kursta uluslararası ortaklar ile proje bazlı çalışma, projelere başvuru ve proje yönetimi konusunda eğitim verildi. Kurslardan ikincisi olan "Eğitimde Teknoloji ve Tabletlerin Kullanımı" kursuna yine aynı okul öğretmenlerinden Selim Tekin ve Yücel Akbal katıldı. 14 ülkeden 49 katılımcı öğretmenin bulunduğu kursta Fatih projesi çerçevesinde tabletlerin ders içinde daha etkin kullanımı, okullarda yenilikçi ve yaratıcı bir eğitim yapısı geliştirme, dijital eğitime geçiş için pratik uygulamalarla ilgili eğitim verildi.
Gerçekleştirilen bu iki faaliyetin Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından finanse edildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edremitli Öğretmenler Uluslararası Eğitim Kursuna Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN