Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arıcılardan Lokma Hayrı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Arıcılardan Lokma Hayrı
Havranlı Arıcılar her yıl geleneksel hale getirilen lokma hayrını bu yılda bal sezonu öncesi dualar ile Yarbaşı mahallesinde gerçekleştirdiler.
Katılımın yoğun olduğu lokma hayrına Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Asarlı, Mehmet Yılmaz, Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı Daire Amirleri Sivil Toplum Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Balıkesir Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı “Her yıl düzenlediğimiz geleneksel hale getirdiğimiz lokma hayrını bu yılda yenisi yaptık. Yardımlaşarak düzenlediğimiz Lokma hayrının amacı bal sezonu öncesi hayırlı bereketli bir sezon yaşamaktır” dedi. Mevsimlerin güzel gittiğini belirten Balıkesir Arcılar Birliği Başkanı Mustafa Yazıcı “Bahar bize yeni umutlar ile geldi. Arıcılarımız kovanlarını değişik illere götürüp aylarca orada yaşayacaklar, daha iyi bal üretimi olması için Allah hepsine hayırlı kazançlar versin” dedi. Misafirlere bal, lokma, peynir ikramı yapıldı. Lokma Hayrının duasını Havran Müftüsü Ahmet Alınmaz yaparken katılımın yoğun olduğu uzun kuyrukların oluştuğu gözlendi. Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy “Arıcı esnafımıza hayırlı kazançlı bir sezon diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arıcılardan Lokma Hayrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN