Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık Ziraat Odası Meclisi Toplandı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:28
Ayvalık Ziraat Odası Meclisi Toplandı
’in Ayvalık ilçesinde, Ziraat Odası Meclisi aylık rutin toplantısını Meclis Başkanı Mehmet Amaç öncülüğünde gerçekleştirdi.
Toplantıda; Başkan Mehmet Amaç’ın yanı sıra; Ziraat Odası Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, Meclis Üyeleri; Egemen Bilir, Hikmet Özdemir, Mahmut Oral, Veysel Karaman, Mustafa Tüfekçi, Turgay Demirlenk, Uğur Çaycılar, Hasan Baysal ve Serdar Çobanoğlu da hazır bulundu.
Odanın Mizan kayıtlarının değerlendirilip onaylandığı toplantıda, Ayvalık’taki çiftçi ve ziraatçılara danışmanlık hizmeti verebilmek için bir iktisadi işletme kurulabilmesi içinde görüş alışverişinde bulunuldu.
Ayvalık Ziraat Odası bünyesinde kurulması öngörülen İktisadi İşletme ile ilçe genelindeki çiftçilerin zirai sorunlarına yönelik danışmanlık hizmeti verileceği öğrenildi.
Devlet destekli olarak kurulacak olan danışma hizmeti verecek iktisadi işletmenin Ayvalıklı çiftçi ve ziraatçılara yönelik çalışmalardan herhangi bir ücret yada mali yük getirmeyeceği kaydedildi.
Toplantıda, mevcut Ziraat Odası binasının fizikli koşullarının gözden geçirilmesi ve binanın boya ve bakımının yapılabilmesine ilişkin konularda karara bağlandı.
Ayvalık’taki zirai alanlarda zeytincilerin en büyük sorunları olarak bilinene zeytin zararlıları ve ilaçlamalarına yönelik görüş alışverişlerinde bulunulan toplantıda, zeytin ağaçlarının yaprak dökümlerinden kaynaklana rekolte kayıpları da masaya yatırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık Ziraat Odası Meclisi Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN