"Akıl Defteri" Ayvalıklıları Büyüledi

Giriş Tarihi: 6.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 15:42
Akıl Defteri Ayvalıklıları Büyüledi
’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin ana sponsorluğunu üstlendiği 6. Ayvalık Tiyatro Festivali çerçevesinde her akşam Sanat Fabrikasında farklı bir oyun Ayvalıklılarla buluşuyor.
Ayvalık Belediye Başkanı Vekili Nusret Taşan, Sanat Fabrikasında oyuncuları ve tiyatro festivali, düzenleme komitesini tebrik etti.
Sanat Fabrikasında sahnelenen “Akıl defteri” adlı tiyatro sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Salonda oturacak yer kalmayınca bazı vatandaşlar oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.
Sanat Fabrikasında sahnelenen oyunda Levent Ulukut’un ve Gülay Toprak rol alıyor.
Jean-Claude Carriere yazdığı, Esen Özman’ın dilimize çevirdiği ve oyunun yönetmenliğini Levent Ulukut, yardımcı yönetmenliğini ise Rüçhan Gürel üstleniyor.
Ayvalıklılarla buluşan oyunun konusu kısaca şöyle;
“Akıl defteri ile hayatına giren kadınların çetelesini tutan ve bununla övünen hukuk danışmanı Jean Jacques, iş hayatındaki maddi durumunun kendisine sağladığı olanaklarla günü birlik ilişkiler üzerine kurulu bir hayat sürmektedir.
Bir sabah aniden Jean Jacques’in dairesine giren; sade, rahat, vurdumduymaz ve özgürlüğüne düşkün olan Susanne da acaba bu malum deftere dahil olacak mı, olmayacak mı?”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Akıl Defteri" Ayvalıklıları Büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN