Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okulda Hıdrelez Coşkusu

Giriş Tarihi: 6.5.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 15:21
Okulda Hıdrelez Coşkusu
’in Ayvalık ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri Hıdrellez’i coşkuyla kutladı.
Bu kapsamda birçok yarışmalar ve geleneklerle zenginleştirilen etkinlikle hem doyasıya eğlendiler, hem de kültürel etkinliklerimizden olan Hıdrellezin coşkusunu yaşadılar.
Bu yıl ilk kez düzenlenen Sosyal Bilgiler Haftası kapsamında okul bahçesine ağaç diken, tarihi belgeseller izleyen ve bilgi yarışması ile kıyasıya rekabet yaşayan öğrenciler, 6 Mayıs’ta okul bahçesinde Hıdrellez kutlaması yaptılar.
Sabah erken saatlerde okul bahçesinde toplanan öğrencilere önce Sosyal Bilgiler öğretmenleri tarafından Hıdrellez kültürü ile ilgili bilgiler verildi. Ardından çimenlerin üzerine geçen minikler, yanlarında getirdikleri yiyecek-içeceklerle keyifli bir piknik yaptılar. Okul bahçesinde kurulan dilek ağacına küçük kartlara yazdıkları dileklerini kırmızı kurdele ile asan öğrenciler, yakılan ateşin üzerinden neşeyle atladılar.
Etkinlik kapsamında gerçekleşen yarışmalarda, ilk olarak 5. sınıf öğrencileri arasında yumurta taşıma yarışması yapıldı. 6. sınıflarda ip atlama, 7. sınıflarda bisiklet sürme, 8’lerde ise halat çekme yarışmasıyla eğlenen öğrenciler, rekabetle paylaşımı birlikte yaşadılar.
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinden gerçekleştirilen etkinlikle ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Mustafa Kurtuluş, bu yıl ilk kez Sosyal Bilgiler Haftası kutlamaya karar verdiklerini belirterek haftanın Hıdrellez’e denk gelmesi nedeniyle, bu geleneği okul bünyesinde yaşatmaya karar verdiklerini belirtti.
Özellikle TEOG sınavından yeni çıkan 8. sınıf öğrencilerine rahatlama ve eğlenme fırsatı sunduklarını söyleyen Kurtuluş, bu tür çalışmaların eğitim öğretimi destekleyici, çocuklara okulu sevdirici niteliği bulunduğunu belirterek, etkinliklerin devam edileceğini de müjdelemeyi ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okulda Hıdrelez Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN