Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 Eylül Üniversitesi İibf’de Mezuniyet Coşkusu

Giriş Tarihi: 27.5.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 07:28
17 Eylül Üniversitesi İibf’de Mezuniyet Coşkusu
’in Bandırma 17 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) ilk mezuniyet töreni, okulun konferans salonunda gerçekleştirildi.
İlçede, 17 Eylül Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmasının ardından Balıkesir Üniversitesi’nden ayrılan Bandırma Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. İlk kürsüye gelen kişi, okul birincisi olan inşaat bölümü öğrencisi Ali Dirim oldu. Dirim, Balıkesir Üniversitesi Rektörü ve Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kerim Özdemir başta olmak üzere Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan ile tüm akademisyenlere teşekkür etti.
Törende konuşan Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ARslan, “Fakültemiz, 22 yıl Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini devam ettirmiş ve bu şekilde 19’ncu mezuniyet töreni sevincini yaşamıştır. Ancak herkesin malumu olduğu üzere, 23 Nisan 2015 tarihinde Bandırma 17 Eylül Üniversitesi olarak yeniden yapılanmış bulunmaktayız. Üniversitenin oluşumunda emeği geçen herkese, özellikle büyük çaba sarf ettiğini ve kendi eseri diyebileceğimiz milletvekilimiz Cemal Öztaylan beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda artık bağımsız bir üniversite ve sadece İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak mezuniyet törenlerini düzenlemiş olacağız. Fakültemiz, 7 bölüm, 36 öğretim üyesi, 29 öğretim elemanı, 14 idari personeli ve 5 bin 721 öğrencisi olan ülkemizin ve Bandırma’nın sosyal, ekonomik ve idari hayatına artan bir ivme ile katkıda bulunmaktadır. 174 yabancı uyruklu öğrenci fakültemizde eğitim görmektedir. Bu yıl itibariyle 6 bölümden toplam bin 205 öğrencimiz mezun olacaktır. Böylece fakültemiz şimdiye kadar 5 bin 38 mezun vermiş olacaktır. Tüm mezun olan öğrencilerimize ‘Allah’a ısmarladık’ diyor, hepinizi en içten saygılarımla selamlıyorum” diye konuştu.
Törenin son bölümünde, Rektör Özdemir ve protokol, okulu dereceyle bitiren öğrencilere diploma ve başarı belgelerini verdi. Coşkulu anların yaşandığı törene, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Belediye Başkanı Dursun Mirza ve davetiler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 Eylül Üniversitesi İibf’de Mezuniyet Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN