İvrindi Cevizin Merkezi Olacak

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
İvrindi Cevizin Merkezi Olacak
’in İvrindi ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ceviz dikimini teşvik ederken, Kaymakam Bekir Çelik, de İvrindi cevizinin tescili için çalışma yapılmasını istedi. Ceviz dikiminin, özellikle kırsal mahallelerde çok yaygınlaştığını anlatan İlçe Müdürü Dursun Okur, yoğun ilgi olduğunu söyledi.
İvrindi de, cevizciliğin gelişmesi için Kaymakamlık, İlçe Gıda Tarım ve Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü el ele verdi. Kırsal mahallelerde açılan meyve yetiştiriciliği kurslarında ceviz ön plana çıkarken, İvrindi cevizinin tescil edilmesi için de çalışma başlatıldı.
Kırsal mahallelerde ceviz dikiminin arttığını anlatan İlçe Müdürü Dursun Okur,
“Çiftçilerimizi ceviz dikimi konusunda teşvik ediyoruz. Ceviz fiyatlarının yüksekliği de çiftçileri heveslendirdi. Kaymakamımız Bekir Çelik de, İvrindi Cevizinin tescili için çalışma başlattı” dedi. Kırsal mahallelerde açtıkları meyvecilik kurslarında cevize özel önem verdiklerini anlatan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Arif Kunduzcu da,” Kurslarımızda hep ceviz ön planda olmaktadır. Cevizi stratejik ürün olarak görüyoruz. Belediyemizin desteği ile tüm öğrencilerimize birer ceviz fidanı dağıttık. Cevizin ilçe ekonomisine büyük katkısı olacağına inanıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İvrindi Cevizin Merkezi Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN