Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edremit Belediyesi Çöp Konteynerlerini Dezenfekte Ediyor

Giriş Tarihi: 24.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 11:01
Edremit Belediyesi Çöp Konteynerlerini Dezenfekte Ediyor
Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından, İlçe genelindeki tüm çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor.
Edremit Belediyesi tarafından çöplerin düzenli olarak toplanmasının yanında konteynerlerin bakımı ve temizliği de çevre sağlığı açısından çok önemli olduğuna değinildi. Edremit Belediyesi, ilçenin temiz ve düzenli olması için her gün titiz ve yoğun bir çalışma yürütüyor. Çöplerin toplanması kadar, çöp konteynerlerinin dezenfekte edilmesi çalışmalarını da sürdüren belediye ekipleri, ilçe merkezi, köylerde ve sanayi bölgesinde bulunan çöp konteynerlerini periyodik olarak dezenfekte ediyor.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; Temizlenen konteynerlerin çevre sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirtirken şunları söyledi.” çöp toplamanın Belediyelerin rutin, ancak en önemli hizmetlerinde birisi olduğunu söylemek isterim. Yaz aylarında konteynerlerin altlarında oluşan çöplerin, koku ve sinek sorununa neden olduğunu biliyoruz, bu bilinçle Ekiplerimiz, ilçe genelinde bulunan çöpleri düzenli olarak topluyor. Çöplerin düzenli olarak toplanmasının yanında bakımı ve temizliği de çevre sağlığı açısından çok önemli. Bu nedenle çöp konteynerlerimizi düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Mevsim dolayısıyla yıkama ve dezenfekte uygulamasını sıklaştırdık”dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edremit Belediyesi Çöp Konteynerlerini Dezenfekte Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN