Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık Aıma Müzik Festivali 8-9-10 Temmuz’da Başlıyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Ayvalık Aıma Müzik Festivali 8-9-10 Temmuz’da Başlıyor
Türkiye’de klasik müziğin gelişimi için çalışan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin (AIMA) düzenlediği Ayvalık AIMA Müzik Festivali; 8, 9 ve 10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Prof. Filiz Ali’nin öncülüğünde bu yıl 3.sü düzenlenecek konserlerde; AIMA Masterclass’larına yıllardır katılmış olan keman, viyola ve viyolonsel öğrencilerinden oluşan Festival Orkestrası sahne alacak. Can Okan’ın yönetiminde 8 Temmuz Çarşamba günü yapılacak açılış konserine; Misha Nodelman, Çiğdem İyicil, Pelin Halkacı Akın ve Ruşen Güneş solist olarak katılacak. Bach, Mozart ve Rossini’nin eserlerinin seslendirileceği konser, http://www.ustream.tv/channel/ayvalikmuzik adresinden canlı izlenebilecek.
Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi’nin ev sahipliği yapacağı festival kapsamında, 9 Temmuz Perşembe günü AIMA Festival Orkestrası solistlerinin Oda Müziği Konseri düzenlenecek. Konserde, Mozart, Schubert, Schumann, Brahms’ın oda müziği eserleri çalınacak. Festival, 10 Temmuz Cuma günü, Can Okan’ın yöneteceği AIMA Festival Orkestrası ve solistlerinin katılacağı konserle son bulacak. Konserde Bach, Mozart, Mendelssohn, Koussevitzky ve Massenet’nin eserleri yorumlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık Aıma Müzik Festivali 8-9-10 Temmuz’da Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN