Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KOSGEB Yılın Girişimcilerini Seçiyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
KOSGEB Yılın Girişimcilerini Seçiyor
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından bu yıl 4. kez düzenlenecek olan “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması” başvuruları başladı.
KOSGEB tarafından bu yıl 4.kez düzenlenecek olan KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışmasına katılmak isteyenler 16 Ağustos tarihine kadar kurumun internet sitesinden başvuru yapabileceklerini belirten KOSGEB Müdürü Hüsamettin Çay, Balıkesir’in geçen sene Yılın Başarılı İnovakif Girişimcisi ve Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi ödüllerini kazandığını ifade etti. Balıkesir’den bazı KOBİ’lerin de bu yıl ödül kazanmasını beklediklerinin altını çizen Çay, “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Yarışması; başarılı KOBİ ve girişimcilerimizin kamuoyuna tanıtılması, ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkının göz önüne serilmesi, cesaretlendirilmeleri ve potansiyellerinin ortaya çıkarılması için ödüllendirilmeleri amacıyla düzenlenmektedir. Biz bu kapsamda Balıkesir KOSGEB olarak başarılar elde ettik. 2014’te 4 girişimcimiz 40 finalist arasına girdi. 2 girişimcimiz ise Sayın Başbakanımızın elinden ödüllerini aldılar. Biz KOBİ ve girişimcilik alanında bu yarışmanın önemli olduğunu ve bunların girişimcileri cesaretlendirdiğini düşünüyoruz. Balıkesir’deki girişimcilerin başvurularını bekliyoruz. Kendilerini yetersiz görmeyip başvuru yapsınlar. Bu yıl yarışma için detaylı bir çalışma başlattık. Bu yıl da Balıkesir’e en az bir ödül getirmesi için çalışacağız”dedi.
Çay ayrıca yarışmaya başvuruda bulunacak girişimcilere Balıkesir KOSGEB olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOSGEB Yılın Girişimcilerini Seçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN