Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Kaz Dağları’nın Ritmi Albüm Olacak

Giriş Tarihi: 19.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Kaz Dağları, bu yıl sekizincisi düzenlenen uluslararası sanat festivaline ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü ritim ustası Mısırlı Ahmet ise Kaz Dağları’nın ritmi de bir albümde buluşacağı müjdesini verdi.
Yaklaşık iki hafta sürecek ve halka açık bir konserle tamamlanacak olan, Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğindeki 8. Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı’na, Japonya’dan Rusya’ya kadar birçok ülkeden 90 civarında ritim ve dans sanatçısı katılıyor. Kaz Dağları’nın içinde dere kenarında, doğayla iç içe kampta, uzman eğitimciler tarafından müzik, dans ve ritim eğitimleri veriliyor. Darbuka ve ritim konusunda yeni bir teknik ile dünyanın ilgisini çeken Mısırlı Ahmet lakaplı Ahmet Yıldırım, "Geçen sene Belçika’da güzel bir söz aklıma geldi. ’Hayat yaşayınca güzel, darbuka çalınca, ritim de keşfedince’. Ritim benim için müthiş bir keşif. Keşfettiğimiz şey de kendimizi bulmuş oluyoruz. Neden Kaz Dağları denilecek olursa. Burası ile artık aile olduk. Bu ağaçlar, bu toprak, bizi tanıyor ve çok seviyor. Onlar bize çok güzel duygular gönderiyor. Her sene burada yeni besteler, yeni ritimler çıkıyor. Her sene geliyorum tesadüf mü? Hayır değil. Burası hakikaten çok çok çok özel bir yer. Çok müthiş yüksek bir enerjisi var. Dünya’dan 40 ülke geldi. Her gelen insan aynı şeyi diyor. Demek ki ben yanılmıyorum. Herkes sizi sanata itiyor diyor. Aynısını bende hissediyorum. Onun için buradayız" dedi.
Kaz Dağları’nın ritimlerinin bir albümde buluşacağı müjdesini de veren Mısırlı Ahmet, "Umarım bir gün bu Kaz Dağları’nın albümünü yaparız. Kaz Dağları’nda çok güzel besteler ve eserler çıktı. Yani inanılır gibi değil. Zorlasan şehirde mümkün değil. Çıkmayan şeyler burada su gibi akıyor. Artık sınıra geldik. Albüm her an patlayacak. Her an çıkabilecek bir albüm olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Kaz Dağları’nın Ritmi Albüm Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN