Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sutyenli Keçiler Görenleri Şaşırtıyor

Giriş Tarihi: 22.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Sutyenli Keçiler Görenleri Şaşırtıyor
’in Burhaniye ilçesininin Bahadınlı köyünde 2 çocuk annesi bir kadının baktığı keçiler görenleri şaşırtıyor. Süt veren keçilerin memeleri çalı çırpılara takılıp zarar görmesin diye takılan torbalar, "sutyenli keçi" esprisine sebep oldu.
İlçeye 7 kilometre uzaklıktaki Bahadınlı köyüne yerleşen Neşe Orhon, keçi beslemeye başladı. Orhon, 10 keçiden süt veren 3 keçisinin memelerine de oğlakların emmemesi ve çalı çırpıdan zarar görmemesi için birer torba taktı. Keçilerin memelerine takılan torbalar çevrede "sutyenli keçi" esprisine sebep oldu. Çevreden eşinin dostunun da torba diktirip gönderdiğini anlatan Neşe Orhon, köy halkı ile iyi anlaştıklarını söyledi.
Keçilerini çok sevdiğini anlatan 2 çocuk annesi Neşe Orhon, ”Bu işe 10 yıl önce başladık. Önce acemiydik. Sonra zamanla işi öğrendik. İlk zamanlar keçi sayısı biraz fazlaydı. Ancak şu anda 10 keçimiz var. Biz şehirden köye yerleştiğimiz için başta biraz zorluklar çektik. Şimdi köyde hayat tarzını öğrenmeye başladık. Onlar bana, ben onlara alıştım. Kızlarım da arada yaramazlık yapıyorlar. Yavrularını fazla emziriyorlar. Ben de onlara fazla emzirmemeleri için torba taktım. Burada çalı çırpı çok olduğu için memeleri yırtılıyor. Yırtılmasın, mikrop kapmasın diye mecburen torba takıyorum. Torbalar fazla dayanmıyor. Bunun için tanıdıklarım da torba dikip gönderiyor. Keçilere taktığım torbalar köyde espri konusu oldu. Hatta şaka yollu olarak ben kızlarıma özel sutyen diktiriyorum diyorum. Öyle gülüşüyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sutyenli Keçiler Görenleri Şaşırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN