Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazar Yerlerinde TEK Tip Etiket Uygulaması Başlatıldı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:52
Pazar Yerlerinde TEK Tip Etiket Uygulaması Başlatıldı
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Ayvalık Belediyesinin sorumluluk sınırları içerisinde kalan bölgelerde kurulan semt pazarlarında tek tip fiyat etiketi uygulaması başlatıldı.
Bu bağlamda Ayvalık Belediyesi tarafından yaptırılan plastik fiyat etiketleri pazarcı esnafına ücretsiz olarak dağıtıldı.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, bu uygulama sayesinde hem pazarcı esnafının rahat edeceğini, hem de pazarda alışveriş yapan vatandaşların aldıkları ürünün fiyatını rahatlıkla görebileceğini söyledi.
Başkan Gençer, ayrıca bu uygulamanın Ayvalık’ta bir ilk olduğunu, her esnafın bu etiketleri koymak zorunda olduğunu bildirdi.
Üzerinde “Ayvalık Belediyesi logosu, ürünün türü, birimi ve fiyatı” yazılarının bulunduğu ve 3 bin adet yaptırılan plastik etiketler Perşembe Semt Pazarında Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından tüm tezgahlar tek tek gezilerek esnaflara ücretsiz olarak teslim edildi.
Bu uygulamanın çok güzel olduğunu kaydeden pazarcı esnafları, etiketleri ücretsiz olarak kendilerine dağıttırdığı için Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazar Yerlerinde TEK Tip Etiket Uygulaması Başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN