Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Giriş Tarihi: 19.2.2015 18:18
Üniversitesi Orman Fakültesi’nin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen projesi kapsamında ‘Ekoturizm Potansiyeli ve Köy Tasarım Rehberlerinin Belirlenmesi’ konulu bir seminer düzenlendi.
Bartın Valiliği Toplantı Salonunda yapılan seminere, Vali Seyfettin Azizoğlu, ilçe kaymakamları ve çok sayıda kamu kurum temsilcisi katıldı. Seminerde Küre Dağları Milli Parkı’nın tampon bölgesindeki köylerin mevcut değerlerinin araştırıldığı ve buna ilişkin köy tasarım rehberlerinin oluşturulduğu proje kapsamında araştırma ve hazırlanmakta olan köy tasarım rehberlerine dair bilgiler verilmesi amaçlandı.
Seminerde bir konuşma yapan Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Bartın Üniversitesi’nin, BAKKA ve Orman İdaresi ile beraber yapmış olduğu bu projeyi bundan 15 gün önce hocalarımızla tartıştık, konuştuk. Bu güzel çalışmanın gelecek dönemde de devam etmesi için arkadaşlarla görüş birliğine vardık. Dekanımız arkadaşları bu konuda görevlendirdi. Gelecek dönemde de Bartın’ın, Türkiye ve dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesi olan Küre Dağlarını medeniyet değerlerinin ortaya çıkartılmasıyla ilgili bilimsel çalışmalar devam edecektir. Böylece bu güzellikleri hem bölgemize hem de dünyaya tanıtmış olacağız. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından proje ekibi tarafından katılımcılara, kırsal kalkınmada eko turizmin rolü, sürdürebilir kalkınmada korunan alanlarda eko turizm modeli ve İtalya’da bulunan Majella Milli Parkı deneyimi konularında bilgiler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın’da Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN