Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Besyo Öğrencilerinden Cezaevine ‘Dört Duvar Arası Spor’ Projesi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Besyo Öğrencilerinden Cezaevine ‘Dört Duvar Arası Spor’ Projesi
Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri tarafından Bartın Cezaevinde "Dört Duvar Arası Spor" projesi kapsamında spor aktiviteleri düzenlendi.
Bartın Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencilerinden Sezai Aydın, Emre Özkan, Sergen Öner, Ümit Öz, Okan Ay, Yıldıray Köprübaşı, Ramazan Demir, Umuthan İnan, Şennur Demir ve Hasibe Eylül Elmas tarafından ‘Toplum Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında geliştirdikleri ‘Dört Duvar Arası Spor’ Projesi’ gerçekleştirildi. BESYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Akyüz tarafından yürütülen proje suça karışmış kişilerin sportif ve sosyal aktivitelerle bireysel özgüvenlerini kazanmalarını, hükümlü ve tutukluların moral seviyelerini yükselterek hem sosyal gelişimlerini tamamlamalarına hem de tahliye sonrası yaşama uyum sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
Bartın Üniversitesi ve Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı arasında yapılan ‘Değerler Eğitimi İşbirliği Protokolü’ kapsamında gerçekleştirilen projenin devamlı hale getirileceği belirtildi. Düzenlenen proje kapsamında 5 alanda çeşitli sportif aktiviteler ve geleneksel yarışmalar düzenlendi. Yapılan sportif etkinliklere 129 hükümlü/tutuklu katıldı; 26 yarışmacı dereceye girdi.
Bartın Cezaevinde düzenlenen ödül törenine Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Bartın Üniversitesi BESYO Müdürü Yrd. Doç. Murat Kul, Savcı Mehmet Sırımer, Cezaevi Müdürü Mustafa Dolunay, yarışmalarda yer alan mahkumlar ve personeller katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Besyo Öğrencilerinden Cezaevine ‘Dört Duvar Arası Spor’ Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN