Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BÜ’de İlahiyatlı Olma Bilinci Konferansı

Giriş Tarihi: 18.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 17:34
BÜ’de İlahiyatlı Olma Bilinci Konferansı
Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile Kritik Analitik Düşünce Kulübü’nün davetlisi olarak gelen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım “İlahiyatlı Olma Bilinci” isimli bir konferans verdi.
Bartın Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek, üniversitede yapılan sosyal, bilimsel ve kültürel etkinliklerle değinerek böyle etkinliklerle öğrencilerin ders dışında kendilerini geliştirmelerine fırsat tanıdıklarını söyledi.
Yapılan konuşmanın ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım “İlahiyatçı Olma Bilinci” konulu konferansı verdi. Yıldırım, toplumu öğretmenlerin ve diyanetçilerin yönlendirdiğini vurgulayarak, “İlahiyat fakültelerinin ve İslami İlimler fakültelerinin içinden hem diyanet mensubu çıkıyor hem de öğretmenler çıkıyor. İlahiyatçı olmak her ikisini de karşıladığı için ilahiyatçılar bu değerin farkında olması gerekiyor. Dinin olmazsa olmaz olduğu düşünürsek, bu din hizmetinin nasıl verileceği konusu önemlidir. Bu hizmeti insanlara ulaştıracak olan ilahiyatçılar da bu nedenle önemli. Bunun farkında olarak ilahiyatçılar dinin nasıl anlatılacağı konusuna dikkat etmelidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BÜ’de İlahiyatlı Olma Bilinci Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN