Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSO Başkanı Çakır: "Lojistik Sorununu Halletmeliyiz"

Giriş Tarihi: 10.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 23:46
Bartın TSO Başkanı Çakır: Lojistik Sorununu Halletmeliyiz
Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) Başkanı Cihat Çakır, Bartın’daki sanayicilerin lojistik sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğini açıkladı.
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, Bartın’daki sanayinin gelişmesi için en büyük sorunların başında gelen lojistik sorununun mutlaka çözülmesi gerektiğini söyledi. Lojistiğin rekabet açısından önemli hale geldiğini kaydeden Çakır, sorunların çözülmesinin Bartın’ın önünü açacağını ifade etti.
Çakır şöyle konuştu: "Sanayileşmenin önündeki en büyük problemi lojistik olarak görebiliriz. Çağımıza 2000 yıllara doğru geldiğimizde lojistik daha kolay ulaşım sağlanabilen yerlerin olmasından dolayı ilimizde bir gerileme görülmektedir. Duble yolların yapılması ile birlikte ilimiz sanayisinde lojistik anlamında aşama kaydetmiş durumdadır. Lojistiğe bağlantılı olarak limanın kullanılarak gelişmesi ile birlikte Karabük’ten ilimize büyük yatırımlar geldiğini görüyoruz. Seramik, tuğla fabrikaları olarak toprak sanayi, madencilik sektörü, demir çelik sektörü, tekstil sektörü gibi birçok sektörümüz bulunmaktadır. İzmit veya İstanbul’daki firmalar ile rekabet gücünü düşürdüğü için öncelikli olarak ilimizdeki sanayicinin en büyük probleminin başında gelen lojistik sorunu halletmemiz gerekmektedir. Toplu yük olarak kullanıldığımız Bartın limanının yanında karayolu taşımacılığı ile yaptığımız bu lojistik sorununu tren yolu ile çözmek ki onun ile ilgili yatırımlarda mevcut ya da iç nakliye anlamında destek bekliyoruz. Hükümetimiz tarafından bu konular tartışılarak gerekli toplantıların ve istişarelerinde yapıldığı biliyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın TSO Başkanı Çakır: "Lojistik Sorununu Halletmeliyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN