Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BÜ Yeni Kampüsünün Ulaşım Sorunu Çözülüyor

Giriş Tarihi: 16.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 00:32
BÜ Yeni Kampüsünün Ulaşım Sorunu Çözülüyor
Üniversitesi’nin Kutlubeyyazıcılar mevkiinde yapımı devam eden yeni kampüsünün Bartın-Zonguldak yolundan girişini kolaylaştırmak için köprülü kavşak yapımına başlandı.
Bartın Üniversitesinin yeni kampüs alanının ulaşım sorunu, yapılan ihalelerin ardından başlayan projelerle çözülüyor. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, yapılan çalışmalarla bir yandan fiziki mekân sayısının artırıldığını diğer yandan da buralara ulaşımın kolay sağlanmasını hedeflediklerini söyledi.
Ulaşım sorununun hızla çözülmesi için büyük gayret sarfettiklerinin altını çizen Rektör Kaplan, “Kutlubey Kampüsündeki ulaş��m sorunun çözülmesi için çalışmalar devam ediyor. Diğer kurumlarla koordineli olarak ana arter yollarının yeni kampüsümüze bağlanması için çalışmalar başladı. Böylece Bartın-Zonguldak yolunda Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 4 kilometre uzunluğunda 26 metre platform genişliğinde sıcak asfalt yapılacak. Ayrıca, Kutlubey Kampüsüne girişte de köprülü kavşak yapımı için çalışmalar da başladı. Kutlubey Kampüs sınırları içerisinde Devlet Su İşleri tarafından iki adet araç köprüsü ve iki adet menfez geçişi de yapılacaktır. Bu projelerin tamamlanmasıyla üniversiteye ulaşım kolaylaşacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BÜ Yeni Kampüsünün Ulaşım Sorunu Çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN