Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolu Kapanan Aile Yetkililerden Yardım Bekliyor

Giriş Tarihi: 23.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:54
Yolu Kapanan Aile Yetkililerden Yardım Bekliyor
’da, aşırı yağmur sonucunda orman içinde bulunan bir hanenin yolu tamamen göçerken, hane sahiplerinin otomobilleri ise uçuruma yuvarlandı.
Merkeze bağlı Bakraçboz köyünün 3 kilometre dışında bulunan Recep Karakaş’a ait eve giden yol, yağmur nedeniyle çöktüğü için kullanılamaz hale gelirken, park halindeki otomobilleri de uçuruma yuvarlanarak tamamen parçalandı.
90 yaşındaki babaannesini ve kanser olan annesini hastaneye götürebilmek için borç ile otomobil aldığını belirten Fehmi Karakaş, park halindeki aracının ormandan gelen sel sebebiyle uçuruma yuvarlandığını ve tamamen parçalanarak kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Eve ulaşımın olmaması, Karakaş ailesini kara kara düşündürüyor.
KAPANAN YOLLARININ AÇILMASINI İSTİYORLAR
Maddi durumlarının çok kötü olduğunu belirten aile, köy muhtarının yeni açtırdığı yolun yağmurda kullanılamaz hale gelmesi üzerine yetkililerden tekrar yolun açılmasını istiyor. Bakraçboz Köyü Muhtarı Hüseyin Karakaş, “Daha önce İl Özel İdaresi ve Orman İşletmesi tarafından açılan yol yağmur nedeniyle toprak kayması sonucunda kapandı. Bu hanede yaşlı ve hasta insanlarımız yaşıyor. Bunları hastaneye 7-8 kişi elimizde taşıyoruz. Yetkililerden mağdur olan ailenin evlerine ulaşımın sağlanması için yolun yeniden açılmasını ve bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolu Kapanan Aile Yetkililerden Yardım Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN