Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanseverlere Çirkin Saldırı

Giriş Tarihi: 4.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde bakımsızlıktan adeta bir deri bir kemik kalan köpeklerin görüntülerini ortaya çıkan iki hayvansever bayan bu kez erkek yetkililer tarafından hem tehdit edildi hem saldırıya uğradı.
Barınağa gelen dernek üyeleri ile tartışan taşeron firma yetkilisi ve MHP İl Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik, barınaktan alınan görüntülerin facebook’ta paylaşılmasına kızıp, HAYKUR Başkan Yardımcısı Derya Koç’un elinden telefonu zorla almaya çalıştı.
Bartın Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki görüntülerin sosyal paylaşım sitesinde paylaşılmasının ardından barınağa gelerek inceleme yapan Hayvanları Koruma ve Kurtarma Derneği (HAYKUR) üyeleri barınakta aç ve hasta olan hayvanları alarak tedavi ettirdi. Çalışmaların yapıldığı sırada barınak yetkilileri hayvanların maruz kaldığı kötü şartları sosyal medyada ortaya çıkaran dernek üyelerini barınağa sokmak istemedi.
Barınakta hayvanlara verilmesi için bıraktıkları mamaların hayvanlara verilmediğini de tespit eden Dernek Başkanı Gizem Arkan ve Başkan Yardımcısı Derya Koç, barınakta belediye yetkilisi olarak bulunduğunu ifade eden taşeron firma yetkilisi ve MHP İl Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik’e tepki gösterdi.
Bu sırada Derya Koç’un görüntü almasına kızan Özçelik, Derya Koç’un üzerine yürüdü. Özçelik Derya Koç’un elinde bulunan cep telefonunu zorla alıp yere fırlattı.
"ÇOK KORKTUK"
Barınakla ilgili yaptıkları paylaşım ve haberlerin ardından belediyede bazı yetkililer tarafından engellemelerle karşılaştıklarını söyleyen Dernek Başkan Yardımcısı Derya Koç, “Barınakla ilgili yaptığımız çalışmaların ardından Belediye Başkan Yarımcısı Hüseyin Taner Çetin bey ile görüştük. Hüseyin Bey’le en son yaptığımız konuşmada da kendisi bize destek olacağını ifade etti. Daha sonra belediyenin taşeron firma yetkilisi ve MHP İl Başkan Yardımcısı olduğunu öğrendiğimiz Ercüment isimli bey bizi barınağa sokmak istemedi. Hangi sıfatla yaptığını sorduğumuzda yanıt alamadık. Barınakta yaptığımız ve yapacağımız çalışmalara engel olmaya çalıştı. Görüntü çektiğim sırada da üzerime atlayarak elimdeki telefonu falan alıp yerlere fırlattı. Çok korktuk” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanseverlere Çirkin Saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN