Tküugd Genel Başkanı Yavuzaslan: "Tayland Cinayete Ortak Olmuştur"

Giriş Tarihi: 10.7.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Tküugd Genel Başkanı Yavuzaslan: Tayland Cinayete Ortak Olmuştur
Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan, Tayland’ın ülkede bulunan Uygur Türklerini Çin hükumetine iade etmesine tepki gösterdi.
Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan, Tayland’daki Uygur Türkleri’nin iade edilmesi ile uluslararası hukukun ihlal edildiğini söyledi.
Tayland’ın geçmişte benzer uygulamalar ile Rohingyalara ve Hmongları da iade ettiğini fade eden Yavuzaslan, ’’Tayland tarafından Çin’e iade edilen Uygur Türklerinin başına gelecek her türlü işkence ve zulümden Tayland hükumeti sorumlu olacaktır. Başta ABD ve AB olmak üzere Uygur Türkleri’nin iade edilmemesi için hiçbir girişimde bulunmamıştır. Yine İslam ülkeleri sessiz kalmış tek Türkiye mücadele etmiştir’’dedi.
"CİDDİ İNSAN HAKKI İHLALLERİ VAR"
Çin’de çok ciddi insan hakları ihlallerinin yaşandığını da ifade eden Yavuzaslan, Uygur Türklerinin iadesi ardından yasal işlemlerinin adaletsizlik içinde olacağını ve Çin tarafından idama ya da ömür boyu hapse mahkum edilebileceklerini kaydederek, "Tayland cinayete ortak olmuştur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tküugd Genel Başkanı Yavuzaslan: "Tayland Cinayete Ortak Olmuştur"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN