BÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Fransa’da Sempozyuma Katılacak

Giriş Tarihi: 23.7.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 07:35
BÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Fransa’da Sempozyuma Katılacak
Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek, Fransa’da düzenlenen iki gün süreli sempozyuma katılacak
Bartın Üniversitesi (BÜ) İslami İlimler Fakültesi Dekanlığından yapılan açıklamada, Prof. Dr. Yakup Civelek’in, 25-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında, Fransa’da düzenlenen “Dünyada Yabancı Dil Öğretimi” konulu Uluslararası Sempozyuma Bartın Üniversitesinden katılacağı belirtildi.
Dekanlık açıklamasında sempozyum öncesinde Belçika’nın başkenti Brüksel’e uğrayarak, oradaki İlahiyat, İslami İlimler Fakülteleri ve araştırma merkezleriyle ile ikili ilişkiler konusunda ön görüşmeler yapacağı belirtilen Dekan Civelek’in “Türkiye Üniversitelerinde Arapça Öğretimi Tecrübesi” konulu bir sunum gerçekleştireceği ifade edildi.
SEMPOZYUMA ÇEŞİTLİ ÜLKELERDEN 50 AKADEMİSYEN KATILACAK
Açıklamada ayrıca, Fransa’daki sempozyuma dünyanın çeşitli üniversitelerinden sahalarında uzman 50 akademisyenin katılacağı, sempozyumda akademik düzeyde yabancı dil öğretimi konusunun bütün boyutlarıyla ele alınacağı, sunulan bildirilerin daha sonra bir kitap halinde ilim dünyasının hizmetine sunulacağı belirtildi.
Fransa’dan önce Brüksel’e giderek, orada İlahiyat ve İslami İlimler alanındaki eğitim veren Fakültelerle görüşmeler yapacağını ifade eden Dekan Civelek, sempozyumda tebliğ sunmasına ek olarak, Bartın’ı ve Bartın Üniversitesini uluslararası akademik camiaya tanıtma imkanı elde edeceklerini, Brüksel ve Fransa’daki bazı önemli üniversitelere ikili ilişkiler konusunda görüşmeler yapmayı planladıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Fransa’da Sempozyuma Katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN