AK Parti Milletvekili Ve Adayı Yılmaz Tunç: "TEK Başına İktidar Şart"

Giriş Tarihi: 7.10.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 15:05
AK Parti Milletvekili Ve Adayı Yılmaz Tunç: TEK Başına İktidar Şart
AK Parti Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, Bartın Merkez ilçeye bağlı Çaybükü, Akıncılar, Karahüseyinli, Başoğlu ve Karacaoğlu köylerini ziyaret etti.
7 Haziran seçimleri sonucunda, muhalefet partilerinin uzlaşmaz tutumu nedeniyle koalisyon kurulamadığını belirten Milletvekili Tunç, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Anayasa gereğince seçim hükümeti kurulmak zorunda kalındığını, tekrar seçime gidildiğini belirtti. Milletin 7 Haziranda AK Parti’yi yüzde 41 ile birinci parti yaptığını hatırlatan Milletvekili Tunç, CHP’nin yüzde 24, MHP’nin yüzde 16, HDP’nin de yüzde 13 ile parlamentoda temsil edildiğini kaydetti.
"TEK ÇARE AK PARTİ’DİR"
2002 seçimlerinde yüzde 34’le 367 milletvekili çıkaran AK Parti’nin 13 yıl sonra bu oy oranından daha fazla bir oy almasına rağmen, meclise 4 parti girmesi nedeniyle 258 milletvekili çıkardığını anlatan Milletvekili Tunç, “Milletimiz 7 Haziranda AK Parti’den vazgeçmedi. Başbakanın AK Parti’den çıkmasını istedi. Muhalefetin ise ortak olarak hükümette yer alması gerektiği mesajını verdi. Ama muhalefet partileri elini taşın altına koymak istemedi. Her biri kırmızı çizgiler öne sürerek, koalisyondan kaçtı ve milletin verdiği mesajı almadılar. 1 Kasım seçimlerinde de aynı tablo ile karşılaşılmaması için tek başına iktidar şart. Bu da ancak AK Parti ile sağlanabilecek” dedi.
Milletvekili Tunç, ülkenin tek başına iktidarlar döneminde kalkındığını belirterek, “Menderes dönemi, Adalet Partisi’nin tek başına iktidar olduğu dönem. Özal Dönemi ve AK Parti dönemi tek başına iktidarla büyük atılımların sağlandığı yıllar olmuştur. Koalisyonlar ise ülkemize zaman kaybettirmiştir. Ekonomik krizlerin ve siyasi krizlerin çıktığı dönemler olmuştur. 2002 yılından buyana tek başına iktidarın avantajı ile ülkemiz 13 yılda hayal dahi edilemeyen gelişme ve ilerleme sağlamıştır. Şimdi 1 Kasım’da yapacağımız seçimle, ya tek başına iktidar diyecek ve istikrarla ülkemiz büyük hedeflere doğru yeniden yol alacak, ya da koalisyon günlerine geri döneceğiz. Milletimiz geri dönmek istemeyecektir, 1 Kasım yeniden taze bir başlangıç yapmanın adı olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekili Ve Adayı Yılmaz Tunç: "TEK Başına İktidar Şart"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN