Maliye Bakanı Şimşek ’da Okul Açılış Törenine Katıldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Maliye Bakanı Şimşek Batman’da Okul Açılış Törenine Katıldı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi ’a geldi.
Batı Raman yolu üzerinde yapımı tamamlanan 16 derslikli ve 300 öğrenci kapasiteli Fen Lisesi ve öğrenci yurdunun açılış törenine katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek daha sonra okulun bahçesine fidan dikti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yatırımların Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu belirterek, "Hükümet olarak eğitimi öncelendirdik ve bu öncelik son dönemde verdiğimiz en doğu karardır. Çünkü bir ülkenin beşeri sermayesi yani insan stoku kaliteliyse, donanımlı ise ve iyi eğitim almışsa o ülkenin geleceği parlaktır. 2015 bütçesinde eğitime 87.5 milyar lira kaynak ayırdık eski parayla 87.5 katrilyon fakat muhtemelen vereceğimiz ilave kaynaklarla bütçeden eğitime en az 90 milyar lira harcamış olacağız. 90 milyar lira Türkiye bütçesinin yaklaşık 5’te biri topladığımız tüm vergi gelirlerin ise 4’te biri civarındadır" dedi.
Daha sonra konuşan Batman Valisi Azmi Çelik, yapımı tamamlanan Fen Lisesi’nin 16 derslik ve 300 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu olduğunu, ayrıca okulda spor salonu, sentetik futbol sahası, basketbol ve voleybol sahası, tenis kordu, kütüphane, laboratuvar 10 daireli lojman ve anfi tiyatrosu ile adeta övünç kaynağı olduğunu söyledi.
Konuşma sonrası okulun açılışını yapan Bakan Şimşek sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti. Törene Bakan Şimşek’in yanı sıra Batman Valisi Azmi Çelik, kamu kurum amirleri ve AK Parti İl Başkanı Diyaddin Uçar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliye Bakanı Şimşek Batman’da Okul Açılış Törenine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN