Meslek Lisesi Öğrencileri İtalya Yolcusu

Giriş Tarihi: 31.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 11:10
Batman Meslek Lisesi Öğrencileri İtalya Yolcusu
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülen Erasmus+ programlarından Erasmus+ mesleki eğitim projesini hayata geçiriyor.
Batman Mesleki Eğitim Derneği desteği ve yerel ortaklığı ile yürütülen Meslek Lisesi metal teknolojisi alanı kaynakçılık dalında eğitim gören 16 öğrenciyi teknik çalışmalar için İtalya’ya gönderiyor. Kasım 2013 yılında başlatılan proje çalışmasını devam ettiren okul, Mesleğim-Der ve yurt dışı proje ortakları büyük bir başarıya imza attı. Metal teknolojisi öğrencileri, Avrupa’daki kaynakçılık mesleğine ilişkin tüm teknik uygulamalarına bizzat katılarak bilgi ve becerilerini artıracak.
Proje kapsamında şimdiye kadar 40 metal teknolojisi öğrencisi mesleki eğitim görmeleri için Avrupa’ya gönderildi.
2015 yılı içerisinde metal teknolojisi kaynakçılık dalındaki 40 öğrenci daha gönderilecek. İtalya ve projenin ikinci uygulama yeri Almanya’daki kaynakçılık sistemini inceleme, teknik uygulama öğrencilerin bizzat katılımı hedeflenmekte. Ayrıca Avrupa’nın çalışma disiplini, iş güvenliği, çalışma şartları, mesleki eğitim sistemi ve toplam kalite uygulamalarını gözlemlemek için üç haftalık bir çalışmada bulunulacak.
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özel olarak desteklediği projeye katılacakların kültürel hazırlıkları, yabancı dil eğitimleri, yolculuk ve konaklama çalışmaları, görevli eğitimci ve öğrencilerin gerekli izin ve pasaport işlemleri tamamlandı.
Okul müdürü Necati Tunç, İtalya ve Almanya’da uygulanacak projeye büyük destek veren başta Vali Azmi Çelik ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik olmak üzere, projenin yerel ortağı Mesleğim-Der Bşkanı Ali Sayış ve proje koordinatörü Hüseyin Aksoy’a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman Meslek Lisesi Öğrencileri İtalya Yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN