’da ’6. Arapça Bilgi Yarışması’ Finali Yapıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:20
Batman’da ’6. Arapça Bilgi Yarışması’ Finali Yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, her yıl düzenlenen imam hatip liseleri arası Arapça bilgi yarışması finali ’da yapıldı.
Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, Batman Üniversitesi şehir kampüsü konferans salonunda başlayan, Arapça bilgi ve etkinlikler yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Batman Üniversitesi Kozluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şemsettin Dursun, İl Müftülüğü yöneticileri, Milli Eğitim Şube müdürleri Abdulvahap Hınç, Cemal Konakçı, Batman Üniversitesi öğretim görevlileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Yarışma finali, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Kur-an’ı Kerim tilavetinden sonra, Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü M. Nezir Ceylan, Arapça bilgi yarışması hakkında bilgi verdi. Bilgi sunumunun ardından sinevizyon gösterisi yapıldı. Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Çelik, emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm öğrencileri kutladı. Çelik, "Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırma Derneği’nin ortak çalışması olarak düzenlenen bu faaliyeti önemsiyoruz. Bu güzel ortamı görünce insan gerçekten duygulanıyor. Bir önceki yıla göre, bu yıl iyi bir mesafe kat ettiğimizi görüyorum. İmam hatip okullarımız, aynı zamanda bir medeniyet projesidir. Toplumun her kesiminden destek gören bu okullarımız, sadece dini alanda başarılı olmuyor, bu okullarımız bilimsel alanlarda da başarılar elde ediyor. Bu yarışmada sürecin başından bu yana, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, yarışmalarda süreç içinde yer alan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Dereceye giren öğrencilerimize, 2 Mayıs tarihinde yapılacak olan, bölge finallerinde başarılar diliyorum" dedi.
İmam hatip liseleri arası 6. Arapça bilgi yarışması il finali kapsamında, Batman genelinde eğitim öğretim veren imam hatip liselerinden yarışmaya katılan öğrenciler, ’Arapça şiir okuma’, ’Arapça metin canlandırma’ ve ’Arapça bilgi yarışması’ kategorilerinde performanslarını sergiledi.
‘Arapça şiir okuma’ dalında Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi birinci oldu. ‘Metin canlandırma’ dalında Mehmet Şimşek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu. ‘Arapça bilgi yarışması’ dalında ise Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu.
Her 3 dalda yapılan yarışmaların ardından, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Ödül töreninin ardından program, hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman’da ’6. Arapça Bilgi Yarışması’ Finali Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN