Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İçin Mevlit Okutuldu

Giriş Tarihi: 7.4.2015 22:48 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 23:20
C üyesi teröristler tarafından görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Savcı Mehmet Selim Kiraz için ’da mevlit okutuldu.
Batman Tillolular Derneği tarafından Korkut Özal Camisi’nde yatsı namazı sonrasında mevlidi Şerif okutuldu. Mevlit programına Batman Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Batman İl Müftüsü Hasan çağlar, Hakim ve savcıların yanı sıra STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz için okutulan mevlidin ardından misafirlere bisküvi ve lokum ikram edildi.
“TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLİYORUZ”
Batman Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten programı düzenleyen Batman Tillolular Derneği ve mevlide katılanlara teşekkür ederek, “Biz hakim savcılar olarak bu etkinliğe katılıp arkadaşımızın ruhuna bir fatiha okumak istedik. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Böyle bir terör kimseye hiç bir şey kazandırmaz. Görevlerini en iyi şekilde ifa eden ve hiçbir zaman hiçbir haksızlığa boyun eğmeyen adalet görevlilerine yapılan saldırıyı asla kabul etmeyeceğiz. Bu saldırı eğer bir görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan bir savcıya yapılıyorsa bu büyük bir felaket demektir. Çünkü Hakim ve Savcılar yeri geldiğinde o teröristlerin de aynı zamanda hak ve hukukunu korumaya çalışıyor. O yüzden terörün her türlüsünü lanetliyor ve kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
Tillolular Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Toprak ise, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini bu süreçte en önemli şeyin birlik ve beraberliğin muhafaza etmek ve bu süreçte kardeşliği daha da pekiştirmek olduğunu söyledi.
Toprak, adaleti adalet içerisinde dağıtmak isteyen insanlara sahip çıkmak istediklerini belirterek, “Bu vesile bu programı yaptık. Umuyoruz ki bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm insanlar doğal şartlar altında yaşamlarını devam ettirirler” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İçin Mevlit Okutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN