Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sason’da Çocuklara Bayram Hediyesi

Giriş Tarihi: 19.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 06:34
Sason’da Çocuklara Bayram Hediyesi
’ın Sason İlçe Belediyesinin yaptırdığı çocuk parkı Ramazan Bayramı’nda faaliyete girdi. Belediye Başkanı Cuma Uçar, parkı çocuklara armağan ettiğini açıkladı.
Sason’da böyle bir parkın eksikliğini hissettiklerini belirten Belediye Başkanı Cuma Uçar, çocukların kullanması için özellikle bayrama denk getirdiklerini söyledi. Uçar, "Geçen 23 Nisan’da çocuklarımıza, Berdan Mardini’yi davet ederek bir konser verdirmiştik. Bu bayramda da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bu parkı hazırlayarak bayram hediyesi olarak faaliyete koyduk. Bayrama denk getirerek açtık. Bu ilçede büyük bir eksiklikti. Çocuk parkı ilçede çok farklı bir hava yaratmış oluyor, insanların vizyonları açılmış oluyor. Artık çocukların sayesinde çocukların anneleri de evden çıkıp oturabilecekleri ve çocuklarını eğlendirebilecekleri, oynatabilecekleri bir ortam oluşturmuş olduk. Bu park sayesinde çocuklar annelerini zorlayarak evden çıkıp parka geliyorlar. Bu şekilde hem gezmiş oluyorlar oluyorlar, hem farklı bir vizyon yakalamış oluyorlar. Bunu düşünerek bu eksikliği hissedip sevgili çocuklarımıza bayram hediyesi olarak armağan etmiş olduk. İnşallah bundan sonraki yatırımlarımızda ve yapmak istediğimiz projelerimizde bütün mahallelerimize böyle güzel parklar kazandırmayı planlıyoruz" dedi.
Çocuk parkının ilçede büyük bir eksiklik olduğunu kaydeden vatandaşlardan Yavuz Uçar da, "Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar, ilçemiz için çok güzel şeyler düşünmüş. Çocuklarımız parkta oyun oynuyor. Daha önce ilçemizde çocuk parkı yoktu. Başkanımız çocuklarımıza güzel bir hediye verdi" diye konuştu.
Çocuklarını ilk defa Sason’da bir parkta oynattığını belirten Deniz Kahraman ise, "Daha önce böyle bir parkımız yoktu. Belediye Başkanı Cuma Uçar sayesinde böyle bir parkımız oldu, vatandaşlar adına ona teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
Çocuklardan Betül Arslan da, "Sason’da park yoktu, başkanımız sağ olsun park yaptı. Bu yüzden başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sason’da Çocuklara Bayram Hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN