Tarımda Dev Projenin Bütçesi Arttı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Tarımda Dev Projenin Bütçesi Arttı
Milletvekili Bünyamin Özbek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı nezdinde yapmış oldukları uzun çalışmalar neticesinde kabul edilerek başlatılan konulan Bayburt-Gümüşhane-Rize Kırsal Kalkınma Projesinin bütçesinin arttırılması yönünde çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
26,3 milyon dolar olarak planlanan bütçenin, şuanda 43 milyon dolara çıkarıldığını, bütçenin daha da arttırılması yönünde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Özbek, “Proje Finansmanı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve İslam Kalkınma Bankasından karşılanacak olup, projenin 8 yıl sürmesi planlanmaktadır.
Proje kapsamında ilimizdeki birçok köyde sulama kanalları, tarla mera ulaşım yolları, kanalizasyon, içme suyu, mera ıslahı gibi altyapı tesisleri, il ve ilçelerimizde köy pazarları, hayvan pazarları, kesimhane, çiftçilerimize ahır, makine ekipman, tohum, desteği, suni tohumlama destekleri, süt toplama araçları gibi birçok alanda faaliyet gerçekleştirilecektir.
Bayburt tarihindeki ilk ve tek kırsal kalkınma projesi olan Bayburt - Gümüşhane-Rize Kırsal Kalkınma Projesi, yaklaşık 115 milyon TL’ lik bütçesi ile köylerimize ve çiftçilerimize büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
Özbek, projenin uygulamaya konmasında büyük desteği olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a ve ilgili bakanlık yetkililerine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarımda Dev Projenin Bütçesi Arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN