Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müs-der’den Esnafa Kumbara

Giriş Tarihi: 26.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 23:51
Müs-der’den Esnafa Kumbara
Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti, gönüllü vatandaşlara kumbara dağıtarak ihtiyaç sahibi kişilere yardım götürmek için çalışma başlattı. ’ta infak ve yardım kardeşliği yürüten Müs-Der, Kumbaraları hayırsever esnaflara dağıtarak bir iyilik çalışmasına öncü oldu.
"Yardımına İhtiyacım Var" sloganıyla başlattıkları çalışmayla ihtiyaç sahibi kişilere destek olmayı amaçladıklarını ifade eden Yönetim kurulu başkanı Adil Kacır, paylaşma ve dayanışma erdemini kuşanmış, kanaatkâr esnafımıza ve iyiliksever ailelere gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Yardımseverlik konusunda bilgi veren Kacır konuşmasına şöyle devam etti:
Yardımseverlik, sürekli eyleme dönüşmüş, gerektiğinde bizden yardım isteyen birine yardım etmeye hazır durumda bulunmak olarak tanımlanabilir. Sıkıntıda olduğunu bildiğiniz birine elimizi uzatmak, karşıdan karşıya geçmeye çalışan birine yardım etmek, aç ve açıkta olana ses vermek, sokak hayvanlarına su ve yiyecek temin etmek yardımseverliğe örnek davranışların bazılarıdır.
Günümüz dünyasında her şeyin hızla tüketildiği, cemaat/birliktelik ruhunun değil faydacı bencilliğin itibar gördüğü, iletişim kültürünün zayıfladığı ve insanların çoğu zaman kafasını kaldırıp, neler oluyor diye etrafına bakmadığı bu çağda insanlık adına yapılan davranışlar düşünülenden çok daha değerlidir. Yardım etme davranışı, hem yardım alan kişiyi hem de yardım eden kişiyi olumlu etkilemektedir. Bu etkileşim sosyolojik olarak huzurlu bir toplumun temellerinin tesis edilmesi için önemli bir husustur. Bu bakış açısıyla hadiseler değerlendirildiğinde problemleri minimize edebilir, kardeşlik ahlakını temin ederek yaşanabilir yeni bir dünya kurabiliriz.
Kurumsal olarak, ihtiyaç sahiplerinin en kısa sürede problemini çözüme kavuşturmayı hedefleyen cemiyetimiz, halkımızın kumbara çalışmamıza gösterdiği teveccühü de hayra dönüştürerek büyümeye ve daha fazla muhtaca ulaşmak için çalışmaya devam edecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müs-der’den Esnafa Kumbara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN